Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVideo: LG promuje novou linii levných smartphonů LG K4, K7 a K10

Video: LG promuje novou linii levných smartphonů LG K4, K7 a K10

Po několika velmi zajímavých high-endových zařízení společnost LG představila také novou linii s  označením K. V této linii najdeme modely K4, K7 a K10, které by měly vynikat velmi nízkou cenou. Trojici těchto zařízení LG nyní propaguje v nové reklamě.

O nejnovějších přírůstcích K4, K7 a K10 se toho z reklamy moc nedozvíme. Video naznačuje pouze to, že by mohlo jít o fotomobily se zaměřením na selfie fotografie a tudíž i na mladší uživatele. Právě selfie se totiž telefonem dají pořídit velmi jednoduše a to gesty (focení gesty je dostupné i v LG G4, nicméně zde by mohlo být dotaženo k naprosté spokojenosti).

Na CES však byla společnost LG sdílnější a uvedla specifikace nejdražšího modelu K10. Ten by měl být vybavený 5,3palcovým IPS displejem s rozlišením 720 × 1280 pixelů. Pohánět by ho měl čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,3GHz, jemuž by měly pomáhat až 2 GB paměti RAM. Pro aplikace a hry je vyhrazený 8/16 GB vnitřní úložný prostor, který lze dále rozšířit skrze microSD karty. Potvrzena je také LTE, případně 3G v levnějším modelu.

Jak bylo řečeno, K10 cílí na fotografování, čemuž odpovídá i dvojice senzorů. Hlavní fotoaparát bude mít 13Mpx, automatické zaměřování a LED blesk (LTE model), případně 8MPx, automatické zaměřování a LED blesk (3G model). Přední fotoaparát pak bude mít rozlišení 5Mpx či 8Mpx (opět podle modelu).

Za zmínku nakonec stojí ještě microUSB 2.0 a baterie o kapacitě 2300 mAh.

Společnost LG počítá s tím, že novou linii dodá na všechny trhy, tedy včetně Evropy. Na trh se zatím dostal pouze nejdražší model K10 a to v domácí Jižní Koreji, kde dostal cenovku cca 170 dolarů (asi 4300 korun). Z toho vyplývá, že cena nejnovějšího modelu by se mohla zastavit klidně i na 100 dolarech, čímž by se LG K4 zařadilo po bok Xiaomi Redmi 3 a dalších extrémně levných zařízení.

lg_k7

https://www.youtube.com/watch?v=skedzvviBWM

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře