Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyVideo, Google vytvořil miniaturní Říši divů (Mini Street View), vypadá kouzelně!

Video, Google vytvořil miniaturní Říši divů (Mini Street View), vypadá kouzelně!

Už nějaký ten pátek moc dobře víme, že Google se nevěnuje jenom seriózním projektům, ale tu a tam nás překvapí i něčím bláznivým či alespoň vysoce netradičním. Na začátku nového roku si pro nás připravil Říši divů.

Říše divů je něco jako Google Mapy akorát v malém provedení. Google za pomoci maličkatých kamer pořídil snímky Street View v uměle vystavěné miniaturní krajině. Ta obsahovala přibližně 13 000 kilometrů cest a 200 000 modelů nejrůznějších postaviček. V krajině dále najdete zmiňované zázraky jako například Las Vegas, Grand Canyon, letiště v Hamburgu, švýcarské Alpy a další divy světa ze zemí jako je Anglie, Francie nebo Itálie.

Celý proces vzniku tohoto projektu včetně jeho výsledku si můžete prohlédnout na videu níže. A nebo rovnou navštivte stránky tohoto projektu.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/mini-streetv/“/]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

 1. Až na to, že Google nevytvořil nic. Respektive jen se asi podílel na videu. Možná.
  Miniatur Wunderland je už dost zavedená obrovská modelová železnice v Hamburku. A rozhodli se s Googlem udělat takovéhle propagační video, které šikovně dělá reklamu oběma stranám.
  Miniatur Wunderland ale prvoplánově nemá s Googlem společného o nic víc než třeba naše Království Železnic nebo jiné.

  Mimochodem video je to parádní, stejně jako Wunderland sám (rozhodně doporučuji navštívit). Jen tahle novinka šla trochu vedle…

 2. Nechce se autorka věnovat spíš vařečce a plotně, když není schopná ani dobře linkovat zdroj? Nás její kynofilie opravdu nezajímá.

  • Omlouvam se za chybu. Pokud dovolite, tu varecku a plotnu vynecham – predpokladam, ze i vam se alespon jednou v zivote povedlo udelat chybu a taky jste kvuli tomu neskoncila doma v kuchyni.

  • Myslím, že práce autorky je na dobré úrovni a její články si přečtu rád. Takže, pokud jednou udělala chybu, je na místě ji upozornit, ale tyhle laciné a infantilní výroky nejsou potřeba… Do očí byste je nikomu také neřekla.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře