Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Čínský výrobce už dodává zboží za pomoci dronů

VIDEO: Čínský výrobce už dodává zboží za pomoci dronů

Doručování zboží za pomoci dronů se mění ve skutečnost. První test této služby proběhl v Asii a stojí za ním čínský výrobce Alibaba. 

Mezi 4. – 6. únorem tohoto roku se ve skutečnost přetavil sen šéfa Amazonu Jeffa Bezosa. Mezi lidi se začaly dostávat výrobky za pomoci dronů. Bohužel pro Jeffa však Amazon v této službě předběhla čínská společnost Alibaba.

Doručování zboží za pomoci dronů je bohužel stále ještě velmi omezené. Během testovacích dní si zákazníci od Alibaby mohli objednat maximálně 340 g slazeného zázvorového čaje, který slouží k léčbě menstruačních křečí. Tento čaj jim pak byl doručen jen v některých částech Šanghaje a Pekingu.

Během testu službu využilo prvních 450 zákazníků. Doručení čaje k jednotlivým zákazníkům trvalo v průměru jednu hodinu a během testu se neobjevily žádné problémy, či neočekávané překážky. Proto můžeme očekávat, že služba se postupně stane realitou. Tedy alespoň do doby, kdy vlády jednotlivých zemí drony kvůli hrozícímu teroristickému útoku nezakáží.

Jak se vám služba líbí? Objednali byste si zboží od Alibaby třeba i jen tak ze zvědavosti, kdyby to bylo možné? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: Tech in Asia

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře