Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVíce než 200 zaměstnanců Samsungu je vážně nemocných, společnost přichystala finanční odškodnění

Více než 200 zaměstnanců Samsungu je vážně nemocných, společnost přichystala finanční odškodnění

Samsung připustil, že v důsledku prací v jeho továrně vážně onemocnělo více jak 200 lidí. Veřejně se za to omluvil a následně vyčlenil fond, který je určený pro odškodňování těchto lidí i pro prevenci vzniku dalších onemocnění. 

Mezi těžce nemocnými zaměstnanci Samsungu je nejvíce zastoupena leukémie, ojedinělé však není ani onemocnění plic a další druhy rakoviny. 70% všech vážně nemocných zaměstnanců přitom na své onemocnění již zemřelo. Další úmrtí jsou evidována ve spojitosti s únikem jedovatých plynů a s nedostatečnou bezpečností práce uvnitř továren, která má za následek nejrůznější smrtelné úrazy.

Ředitel společnosti, Kwon Oh-hyun se veřejně omluvil a připustil, že Samsung měl problémy řešit dříve. Společnost zřídila fond v hodnotě 100 miliard wonů (cca 2,1 miliard korun). Z něj nyní budou všichni poškození zaměstnanci odškodněni. Vedle toho bude fond použit i na prevenci, tedy na předcházení dalšímu onemocnění či zranění.

¨samsung

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře