Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyViber zaplavily zprávy o tom, že bude zpoplatněný. Pravda je jinde!

Viber zaplavily zprávy o tom, že bude zpoplatněný. Pravda je jinde!

Komunikační programy tu a tam zaplaví poplašné řetězové zprávy, které se většinou týkají zpoplatnění služby. Tentokrát přišel na řadu Viber a především jeho slovenští uživatelé. Zpráva se však rychle začala šířit i do Čech. Jaká je pravda?

„VIBER tento týždeň mení bezplatnú SMS službu na službu platenú. Ak máte 10 kontaktov, pošlite im túto SMS správu. Na základe toho v centrále VIBER-u registrujú, že ste aktívny používateľ a budete evidovaný pod modrým symbolom a Vaše ďalšie používanie SMS správ ostane i naďalej bezplatné. Pri Vašej prvej aktivácii služby VIBER bola táto informácia uvedená v Zmluvných podmienkach. Odo dňa 19.04.2015 bude služba SMS spoplatnená sumou 0,05 € za každú SMS správu.“ Přesně takto znějící zpráva v posledních několika dnech zamořila tisíce zařízení.

Jak je patrné z textu zprávy, v žádném případě se nejedná o oficiální zprávu, kterou by uživatelům rozeslal sám Viber. Nejen že se tento text v oficiálních smluvních podmínkách skutečně nevyskytuje, ale do očí bijící je i nabádání uživatelů k rozposílání textu ostatním lidem. Kdyby provozovatelé Viberu někdy chtěli zpoplatnit své služby, upozorní na to sami každého uživatele zvlášť. Proto nemějte strach a skrze Viber klidně dál SMSkujte.

viber-android-apps-screenshot-970x546

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře