Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyNokia chystá comeback! Nové telefony přijdou už příští rok!

Nokia chystá comeback! Nové telefony přijdou už příští rok!

Nokia v současnosti vypadá, jako by vyhořela. Právě proto může být pro některé z nás velkým překvapením, že společnost chystá velký comeback. Dočkat bychom se měli už ve třetím čtvrtletí roku 2016. 

Finská společnost Nokia je momentálně rozdělená na tři samostatné divize. První z nich se věnuje sítím, což je nejziskovější část firmy. Druhá se soustředí na mapy „Here maps“. Třetí a zároveň také nejmenší je divize výroby telefonů a tabletů.

V době po oddělení Nokie od Microsoftu společnost představila pouze jeden tablet. Nokia N1 přitom byl nabízený výhradně na asijských trzích a to především v Číně. Právě tablet Nokia N1, který nabídl velmi solidní specifikace za výhodnou cenu, by přitom měl naznačovat, kudy se společnost bude dále ubírat. Stejně jako u N1 bude design zařízení pocházet od Nokie, ale o výrobu a prodej se postarají čínské společnosti. Pro Nokii je toto řešení výhodné, neboť čínské společnosti nabízejí slušné ceny, zároveň ale i rizikové, protože trh je přesycený velmi dravou konkurencí.

Co se týče dalších informací, Nokia by se vedle tabletů chtěla pustit i do navrhování smartphonů. Všechna nová zařízení od Nokie by přitom mohla běžet na Androidu.

Nyní nezbývá než doufat, že Nokia nakonec zamíří i na evropský trh. Ani to nakonec není vyloučené. Právě zde má totiž společnost zdaleka největší fanouškovskou základnu. Držme palce.

TechOne3_Nokia-N1-tablet-800x500_c

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře