Úterý, 25 června, 2024
DomůRecenzeVelký výběr nejlepších her pro Android za leden 2014

Velký výběr nejlepších her pro Android za leden 2014

Začali jste se u svých telefonů s Androidem nudit? A co si takhle stáhnout nějakou zajímavou novou hru? Že nevíte jakou? Žádný problém! Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších her, které pro telefony a tablety s Androidem vyšly v lednu 2014. Stačí nahlédnout a nechat se inspirovat.

V našem výběru najdete čerstvé zástupce logických her, strategických her, akčních her, RPG her, závodních her, plošinovek a adventur.

Žánr sportovních her a simulátorů jsme navíc – vzhledem k nedostatku zástupců – doplnili našimi vlastními favority staršího data vydání. Přejeme vám příjemnou zábavu!

Rainbow

V základu jednoduchá logická hříčka s triviálními herními principy, v níž se snažíte duhou zasáhnout všechny aktivní body, je zároveň velice promakanou logickou výzvou. Pokud máte rádi nápadité hlavolamy, hra Rainbow by vám mohla učarovat.

rainbow

[appbox googleplay com.tchow.rainbow]

Lyne

Lyne je osobitý logický hlavolam s tvary a počty. Něco jako kdyby si Sudoku pořídilo dítě s některou mach3 hrou, nebo dominem. A nutno dodat, že velice povedené dítě – Lyne je chytlavá hra a zároveň i další bod pro indie scénu.

 lyne

[appbox googleplay com.thomasbowker.lynerelease]

Farm Heroes Saga

Farm Heroes Saga je nepřímým pokračováním trošku překvapivého mach3 hitu Candy Crush Saga. Namísto bonbónků stejných barev a tvarů zde spojujete mrkvičky, jahůdky, jablíčka a další ovoce a zeleninu. Návykovka jak se patří.

farm-heroes-saga

[appbox googleplay com.king.farmheroessaga]

Monster Pet Shooter

Pokud máte rádi mach3 hry a zároveň obdivujete herní sérii Pokémon, Monster Pet Shooter si musíte zamilovat. Skládáním stejnobarevných herních kamenů nabíjíte útoky svých malých příšerek a snažíte se jimi nepřátele položit na lopatky dříve, než oni zatočí s vámi. K tomu máte k dispozici evoluci svých malých bojovníků, nebo jejich seskupování do útočných družin, což do hry vnáší silný strategický prvek.

monster-pet-shooter

[appbox googleplay com.happymage.google.monsterpetshooter]

Bad Hotel

Ještě předtím, než se strategická hra Bad Hotel objevila na Google Play, našli jsme ji v nabídce Humble Bundle. Už ji tedy sami máte dost možná doma. A pokud ne, tak si ji pořiďte. Jedná se o příjemnou tower offense, kde nestavíte řadu věží podél cesty, ale snažíte se o výstavbu hotelu na nějž útočí ptáci, mimozemšťané a další nápaditý nepřátelé.

 bad-hotel

[appbox googleplay cc.openframeworks.androidBadHotel]

Music Inc

Music Inc je hrou, jež originálním způsobem bojuje proti míře pirátství (hudebních nosičů). Ve svém nitru ukrývá jednoduchou strategii, kde se v roli produkční společnosti budete snažit vydělat peníze. K tomu patří najímání hudebníků, nahrávání songů, jejich prodávání a další obvyklé činnosti, které se kolem hudebního byznysu točí. Příjemná jednohubka na zkrácení jednoho večera.

 music-inc

[appbox googleplay air.com.aardman.musicinc]

Minigore 2: Zombies

Minigore 2: Zombies se po stažení kvůli technickým problémům na Google Play před několika dny definitivně vrátila, což je určitě vítaná zpráva. Jedná se totiž o chytlavou akční arkádu, v níž budete čelit mohutným vlnám mozkuchtivých zombie. Jak? No přece výstřely z kulometu. Zajímavostí je, že vedle spousty bonusů a upgradů, se ve hře můžete dopracovat k otevření dalších hratelných postav z her Bike Baron, Zombieville USA a Hook Cham.

 minigore2-zombies

 

[appbox googleplay net.mountainsheep.minigore2zombies]

Robocop

Hra Robocop byla vydána jako propagace stejnojmenného filmu Robocop, který se chystám do kin. Proto od ní nikdo nic nečekal (hry podle filmů, nebo filmy podle her jsou obvykle katastrofou) a proto nás tolik překvapila. Robocop je příjemná akční hra, v níž budete na jednotlivých obrazovkách střílet nepřátele a v případě nouze přebíhat z krytu do krytu. Největší zajímavostí Robocopa je možnost skenování prostředí, která vás upozorní na slabá místa nepřátel – především potom bossů na konci epizod.

robocop

[appbox googleplay com.glu.robocop]

300: Seize Your Glory

I tato hra nás mile překvapila, protože i ona je určena k propagaci filmu 300: Rise of an Empire (v českém překladu 300: Vzestup říše), který půjde do kin 3. března. Jedná se o akční rubačku, v níž se v roli řeckého generála Themistokles pokusíte sjednotit zemi a odvrátit nájezd perského námořnictva. V praxi to vypadá tak, že přeskakujete z jedné lodi na druhou, rozdáváte rány, bráníte se štítem, občas se vytasíte se speciálním útokem, nebo se dočkáte mezihry typu střílení na plavající nepřátele. Na pár hodin zábavy to určitě stačí!

 300-seize-your-glory

[appbox googleplay com.warnerbros.game300ROE]

Rogue: Beyond the Shadows

Pokud máte rádi Diablo, akční RPG Rogue: Beyond The Shadows by pro vás mohlo být útěchou v nedostatku podobných her, které na Adndroid vychází. Tím spíš, že je na Google Play k dispozici ke stažení zdarma, což se o jeho rivalovi, hře Archangel tvrdit nedá. Na druhou stranu – pokud si Rogue: Beyon the Shadows budete chtít užít naplno, platba je rozhodně na místě.

rogue-beyond-the-shadows

[appbox googleplay com.codestalkers.rogue]

Deus Ex: The Fall

Když bylo oznámeno, že příští zářez v sérii Deus Ex bude určený pouze mobilním platformám, fanoušci prskali vzteky. Nyní, několik měsíců poté, si nad Deus Ex: The Fall velice pravděpodobně mnou ruce. Deus Ex: The Fall je dle našeho mínění nejlepší RPG hra pro Android a zároveň i jedna z nejlepších her pro Android vůbec. Dokonce si troufáme tvrdit, že Deus Ex: The Fall pro Android by v pohodě snesl srovnání s konzolovými hrami předchozí generace (X360, PS3). Perfektně vykreslený sci-fi svět, vysoké produkční hodnoty, skvělé ovládání, spousta možností a speciálních dovedností a z toho pramenící desítka hodin zábavy, co si přát víc?

deus-ex-the-fall

 

[appbox googleplay com.squareenix.dxm]

Eternity Warriors 3

Už to vypadalo, že problémy severního Udaru byly vyřešeny, když v tom poslední velký drak rozpoutal další nepokoje. Kdo do boje zasáhne? No přeci vy společně s jedním ze tří hratelných charakterů (neohrožený válečník, všestranný mnich, záludný mág). Pokračování série akčních RPG Eternity Warriors se opět vyvedlo, ať už se jedná o grafický háv, zajímavý loot, nebo souboje, které jsou i přes spoustu pohybů a speciálních útoků svěží a dobře ovladatelné.

 eternity-warriors-3

[appbox googleplay com.glu.ewarriors3]

Galactic Phantasy Prelude

Propracovaný vesmír, několik desítek lodí, v nichž si můžete létat, stovky a tisíce různých možností jejich vylepšení, funkční soubojový systém, nápadité mise, ale především neuvěřitelná volnost, tak by se dala charakterizovat vesmírná RPG hra Galactic Phantasy Prelude. Galactic Phantasy Prelude je navíc graficky velice dobře zvládnutá a na pohled mnohem hezčí, než Galaxy on Fire 2. Pokud máte srdce dobrodruha toužícího prozkoumávat rozlehlý vesmír, není co řešit. Galactic Phantasy Prelude je jednou z nejlepších her svého druhu.

galactic-phantasy-prelude

[appbox googleplay com.moonfishsoftware.gpp]

Fractal Combat X

Bojový simulátor Fractal Combat X vám umožní sednout si za knipl stíhačky a střílet svoje nepřátele zábavným arkádovým způsobem. Pokud se při vzletu stíhačky nepotřebujete starat o sto různých budíků, možná si Fractal Combat X užijete.

 fractal-combat-x

[appbox googleplay com.mangopub.fractalcombatx]

[appbox googleplay com.oyatsukai.fractalcombatxpremium]

C.H.A.O.S Tournament

Simulátor C.H.A.O.S Tournament sice nevyšel v lednu, ale kvůli nedostatku leteckých simulátorů v našem článku ho zařazujeme jako dodatečný tip. Jedná se o simulátor vojenských vrtulníků (zastoupena většina známých strojů – např. AH-64 „Apache“, UH-60 „Black Hawk“, MI-24 „Hind“, Ka-52 „Alligator“, RAH-66 „Comanche), který sice nabízí několik singleplayerových misí, ale jeho největší síla spočívá v multiplayeru.

chaos-tournament

[appbox googleplay com.skyjet.chaosarena]

[appbox googleplay com.skyjet.chaosarenahd]

Table Top Racing

Závodění s malými autíčky na vrcholu stolu je divácky atraktivní, ale také velice zábavné. Table Top Racing totiž vedle spousty tematických tratí nabízí spoustu druhů závodů – časovky, vyřazovací závody, stíhací závody atd., které se navíc střídají tak rychle, že se vám nemohou přejíst. Specialitkou závodní hry Table Top Racing jsou potom výborné power-upy ve stylu Dead Rally, jež mohou za to, že závodění ve hře je napínavé od odmávání závodu až po projetí cílovou páskou.

table-top-racing

[appbox googleplay com.playrisedigital.ttr]

Hot Rod Racers

Hot Rod Racers je automobilová závodní hra ve stylu CSR Racing, nebo starší Drag Racing. Své automobily tedy neovládáte přímo, ale dáváte jim pokyn pro odstartování, zařazení vyšší rychlosti a vypuštění nitra. Taktéž tratě jsou zkrácené na délku sprintů, hra je rozdělená na několik částí (tierů, v nichž si můžete vybírat různé druhy závodů nebo klání v příběhové lince) a mezi jednotlivými závody můžete upgradovat až do aleluja. Jediným rozdíl Hot Rod Racers tak spočívá ve skutečnosti, že na závody aut se nedíváte z boku, ale že kamera je umístěna za vaším automobilem.

hot-rod-racers

[appbox googleplay com.miniclip.hotrodracers]

Motocross Meltdown

Taktéž motokrosové závody Motocross Meltdown se v lecčem podobají závodním hrám CSR Racing a Drag Racing. I tuto hru totiž ovládáte nepřímo – zde ovšem neřadíte, ale pro změnu se snažíte v ten pravý okamžik motorku naklopit do zatáčky. Čím přesnější jste, tím rychleji jedete a tím spíš závody vyhrajete. Zajímavým zpestřením jsou závody ve vysokém skoku, nebo závodní klání okořeněné akrobacií ve vzduchu, avšak i zde ovládání funguje na tom samém principu, takže se jedná pouze o kosmetické změny. Příjemná a nenáročná závodní jednohubka, nic víc.

motocross-meltdown

[appbox googleplay com.glu.stuntracing]

Pyro Jump

Když se malý neposedný plamínek zamiluje do princezny a ta před ním uteče, nezbývá mu než se poprat s nástrahami nápaditých levelů a doufat, že v ní nakonec lásku taky rozžehne. Alespoň podle postřehové hry Pyro Jump, jejíž principy jsou podobné populární hře They Need To Be Fed, nebo nové atmosférické hříčce TA: Little Red Riding Hood. Proč vám namísto TA: Little Red Riding Hood doporučujeme právě Pyro Jump? Inu i tato hra je velice atmosférická, navíc v ní ale najdete spousta zpestření, jako jsou maxi skoky, nebo nakloněné plošinky, po nichž plamínek klouzá automaticky a nakonec – tato hra je k dispozici ke stažení zdarma, což se o TA: Little Red Riding Hood říci nedá.

pyro-jump

[appbox googleplay air.com.pinpinteam.pyrojump]

The Great Martian War

The Great Martian War je nekonečná utíkací hra, kterých od dob Temple Run proběhlo Google Play spousty. Až jsme z té záplavy trošku otrávení. Proč vám tedy nyní jednu z nich nabízíme? The Great Martian War má totiž to, co většina podobných her postrádá – jedinečnou atmosféru. Hra vás zavádí do alternativní historie první světové války, kdy Zemi napadli vetřelci z vesmíru. Cestou se tedy budete vyhýbat běžným překážkám, jako jsou stromy, ale třeba i trošku nevšednějším bariérám jako jsou miny, tanky a robotické příšery. Zajímavostí je, že za vznikem The Great Martian War stojí mimo jiné i experti z televizního kanálu History.

the-great-martian-war

[appbox googleplay com.SecretLocation.MartianWar]

Paper Monsters!

Osobitých plošinovek zase tolik není, tento měsíc se nám ale urodily hned dvě. Paper Monsters! je z nich přitom ta méně náročná – vhodná i pro menší děti. Hlavním představitelem je sympatické papírové individuum, které poposkakuje na plošinkách v popředí a dost často také v pozadí. Co to znamená, si zjistěte sami – hra je na Google Play k dispozici zdarma.

 paper-monsters

 

[appbox googleplay com.crescentmoongames.papermonsters]

Mushboom

Jelikož jsme Paper Monsters! výše označili za lehčí z dvojice lednových plošinovek, Mushboom se logicky řadí mezi ty těžší a tudíž i vhodnější pro dospělé jedince, k čemuž hra cílí i svým námětem – hlavním hrdinou je totiž Fukka, znuděný panáček, který se vydává na sběr kouzlených houbiček, přičemž se musí vyhýbat nepřátelům a překážkám. Pakliže je přitom úspěšný a hub dokáže sesbírat dostatek, dostává se do opojného psychedelického snu, který funguje na principu side-scrollingových arkád.

mushboom

[appbox googleplay net.mobilecraft.mushboom]

Syberia

Syberia je remake klasické point-and-click adventury z roku 2002. Na Android přichází se spoustou změn v čele s optimalizovaným ovládáním a překvapivě kvalitním grafickým zpracováním. Jediné, co ve hře bylo zachováno do posledního puntíku, je detektivní zápletka obestřená emotivním příběhem. Nutnost pro všechny fanoušky adventur i původní Syberie.

syberia

[appbox googleplay com.microids.syberia]

Training with Messi

Potrénovat s Messim je sen spousty fotbalových fanoušků, nutno dodat že ve většině případů nesplnitelný. V lednu ale naštěstí vyšla náhražka, která tento sen dokáže splnit alespoň na displejích telefonů a tabletů. Jmenuje se Training with Messi a co se hratelnosti týče, nechá vás řádit ve stylu tréninkových her fotbalové série FIFA.

 training-with-messi

[appbox googleplay com.rockandroll.twm]

FRS Ski Cross

Spíše sportovní hříčka nežli plnohodnotná závodní hra. Lyžaře ve FRS Ski Cross totiž budete ovládat jen nepřímo – to znamená, že jakmile se bude řítit z kopce, na určitých místech mu kliknutím zadáte úkol, aby se otočil, případně skočil. Čím přesněji zvládnete tyto úkoly zadat, tím rychleji se váš svěřence dostane do cíle. Své na tom bude mít ale také příslušné závodnické vybavení jako jsou lyže a vosk, které můžete nakupovat za vyhrané peníze.

 frs-ski-cross

[appbox googleplay com.unity.freeride]

Ski Challenge 14

Sportovní/závodní hra Ski Challenge 14 sice nevyšla v lednu, v tu dobu se ale dočkala jedné z nových tratí, takže ji do našeho výběru zařadit musíme. Její premisa je skvělá – vedle tréninku je v nabídce hry pouze soupeření s ostatními hráči, kdy při závodu vidíte pouze stínového hráče, který se umístil v žebříčku před vámi. Pokud se vám podaří zajet lepší čas, v žebříčku se posunete a tím pádem budete soupeřit zase s lepším hráčem. Vynikající.

ski-challenge-14

[appbox googleplay com.greentube.sc14.gametwist]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře