Pátek, 10 května, 2024
DomůRecenzeVelký výběr nových her pro Android, iOS a Windows Phone

Velký výběr nových her pro Android, iOS a Windows Phone

Měsíc se sešel s měsícem, Země se párkrát otočila kolem své osy a sluníčko se tak párkrát objevilo na východu a zapadlo na západu. Vedle toho také vyšla spousta výborných her pro naše telefony a tablety s Androidem, iOS a Windows Phone a my jsme se rozhodli sestavit jejich podrobný přehled. Doufáme, že v něm najdete inspiraci pro svůj letní odpočinek u vody, nebo alespoň pro příjemné zkrácení cesty do práce.

V našem výběru si opět přijdou na své milovníci strategií, závodních her, logických her, adventur, akčních her, RPG her i arkád. A jako bonus jsme pro vás připravili jednu těžko zařaditelnou herní specialitku, kterou najdete na úplném konci. Užijte si ji!

The Walking Dead Season Two

Veleúspěšná adventurní série se na Androidu přehoupla do své druhé sezóny (na iOS už je k dispozici celá). Ta je stejně jako sezóna první až po okraj napěchována nelehkými rozhodnutími, která budí iluzi, že s ní hráč ovlivňuje dění ve hře a spěje tak k docela jinému výsledku než ostatní. Start druhé série, tedy její první epizoda je hráčům na Androidu opět k dispozici ke stažení zdarma. Pokud jste s The Walking Dead ještě nepřišli do kontaktu, začněte pilotním dílem.

the-walking-dead-season-two

[appbox googleplay com.telltalegames.walkingdead200]

[appbox appstore 741183306]

SoulCraft 2 – League of Angels

SoulCraft 2 – League of Angels, které na Play Store najdete pod názvem SoulCraft 2 – Action RPG, je akční RPG epických rozměrů v němž se se svým andělským hrdinou musíte probít skrze stovky a tisíce nepřátel a zachránit Zemi před zničením. Potěší možnost hrát za sedm rozdílných hrdinů i poctivý asynchronní multiplayer. Hra je free-to-play, takže si ji můžete stáhnout a zahrát zdarma.

soulcraft-2

[appbox googleplay de.mobilebits.soulcraft2]

Heroes and Castles

Na hru Heroes and Castles jsme narazili náhodou při šmejdění na Play Store. O to víc nás přitom překvapil. Jedná se o nenápadný mix tower-defense strategie a akčního RPG, což znamená, že vedle výstavby věží se před nájezdy hrdinů budete bránit i sami tím, že se budete být hlava nehlava se svým hrdinou. Je to zábava.

heroes-and-castles

[appbox googleplay com.foursakenmedia.heroesandcastles]

[appbox appstore 563297418]

99 Bricks Wizard Academy

Hra 99 Bricks Wizard Academy tvrdí, že každý správný kouzelník by měl mít svou věž a tak vám jí dává i postavit. Cílem hry je dobře vrstvit kostičky a věž vyhnat do maximálních výšin, pokud spadne, hra končí a vy můžete začít nanovo. Příjemná oddychovka a nezbytnost pro všechny fanoušky Tetrisu.

99-bricks-wizard

[appbox googleplay nl.weirdbeard.brickswizardacademy]

[appbox appstore 784444243]

Blek

Blek je další logický trhák z mobilních luhů a hájů, který dokazuje, že prodejním hitem se může stát jakákoliv hra. Stačí jen skvělý nápad. Třeba ten, že hráči budou spojovat všechny černé tečky na obrazovce. Zní to jednoduše, ale opak je pravdou!

blek

[appbox googleplay kb.Blek]

[appbox appstore 742625884]

[appbox windowsphone 3830866f-dfd4-44d6-99f8-abf589afe25a]

Topia World Builder

Spíše než hra je Topia World Builder relaxační záležitostí v níž si herní plochu, zde znázorněnou planetou vhodnou pro život, upravujete k obrazu svému tím, že na ní tvarujete hory, či nížiny, jezera a moře a následně ji zalesňujete, případně na ni rovnou vysazujete určité druhy zvířectva. Ty se pak mohou přemnožit, nebo je některý druh může naopak vyhubit. Udržet rovnováhu není lehké, nemusí to však být jediným vaším cílem.

topia-worl-builder

[appbox googleplay org.topia.app]

[appbox appstore 534282109]

Angry Birds Epic

Z RPG Angry Birds Epic jsme v naší redakci nebyli zrovna nadšení, je v ní až příliš cítit snaha vývojářů o vyždímání peněz, nicméně několik prvních levelů přítomnost oblíbených naštvaných ptáků vám radost udělat může. Recenzi hry najdete zde.

angry-birds-epic

[appbox googleplay com.rovio.gold]

[appbox appstore 767319014]

[appbox windowsphone 28fcff8a-b545-487b-ae36-7da1521998df]

Band Stars

Založit hudební skupinu, zaujmout hudebního vydavatele a se svými skvělými songy dobýt celý svět, to je snem snad každého druhého člověka. Ve většině případů nedosažitelným snem, nutno podotknout. K ukojení svým bláznivých snů však naštěstí máme i videohry, konkrétně takové kousky jako je Band Stars. Tahle free-to-play hra vás nechá vyšvihnout se až na špici. Stačí chtít. A pokud vám nevyhovuje free-to-play prodejní model, zkuste sáhnout po hře A Story of a Band.

band-stars

[appbox googleplay com.halfbrick.bandstars]

[appbox appstore 610245919]

Dungelot 2

Adventní RPG kalendář. Tak by se dala shrnout hra Dungelot 2, která na rozdíl od předchozího dílu přechází na free-to-play prodejní model. Úkolem hráče je pokořit co největší množství dungeonů, bojovat s nepřáteli, nakupovat vybavení a dopomáhat si nejrůznějšími bonusy. To vše přitom krásně ovládáte jediným prstem a skvěle se bavíte. Dokonce i smrt hlavního hrdiny je v této hře zábava!

dungelot-2

[appbox googleplay com.rws.dungelot2]

[appbox appstore 790138512]

Hitman GO

Mobilní levoboček zajeté série stealth her se dočkal zbrusu nových herních principů, které dotekové platformě opravdu moc sluší. Hitman GO je stolní hra podobná šachům s lehce stealth nádechem a překrásným grafickým provedením. Jedno z nejpříjemnějších herních překvapení několika posledních měsíců! Recenzi hry Hitman GO najde zde.

hitman-go

[appbox googleplay com.squareenixmontreal.hitmango]

[appbox appstore 731645633]

Racing Rivals

Klonů populární hry Drag Racing jsme už několik zažili, Racing Rivals je přitom jeden z těch povedenějších. Stejně jako v Drag Racing jsou základem Racing Rivals kraťoučké závody, v nichž vyhrává ten, kdo dokáže lépe odstartovat, včas zařadit a spustit nitro. Tedy pokud se setkají protivníci se stejným výkonem aut. V mezičase se totiž Racing Rivals zaměřují na vylepšení automobilů a opravdu detailní tuning, díky čemuž můžete mít už na startovní rovince velkou převahu.

racing-rivals

[appbox googleplay com.ciegames.RacingRivals]

[appbox appstore 604186826]

Monument Valley

Monument Valley je jeden z nejkrásnějších a nejoriginálnějších herních zážitků, s nimiž jsme v posledních několika letech přišli do styku. Jedná se o logickou hru založenou na optických klamech, které nejen překonáváte, ale také si je tvoříte, abyste se skrze hru dostali. Geniálnímu nápadu pak nasazuje korunu nádherné grafické zpracování a naznačený, chvílemi velice dojemný příběh. Recenzi hry Monument Valley najdete zde.

monument-valley

[appbox googleplay com.ustwo.monumentvalley]

[appbox appstore 728293409]

Trials Frontier

Dobré motokrosové závody viděné pohledem z boku tu už dlouho nebyly. Naposledy s hrou Trial Extreme 3, což je skvělá, jenže přibližně už více jak rok stará hra. Trials Frontier si z ní přitom bere jenom to nejlepší. Například příjemný fyzikální model, slušné grafické zpracování (i když ve vlastním lehce komiksovém stylu) a intuitivní ovládání. Dost už ale výčtu předností, Trials Frontier je k dispozici ke stažení zdarma, tak si ji vyzkoušejte sami!

trial-frontier

[appbox googleplay com.ubisoft.redlynx.trialsfrontier.ggp]

[appbox appstore 659283309]

CastleStorm – Free to Siege

Poměrně komplexní mix fyzikálně založené destrukční hry, strategie, tower-defense, ale i klasické akční hry (do jisté míry), která si vás obmotá kolem prstu hned několika výraznými přednostmi – svou návykovostí, důmyslností a grafickou precizností. Opět se jedná o free-to-play hru, takže bude nejlepší vyzkoušet ji na vlastní kůži!

castle-storm

[appbox googleplay com.zenstudios.castlestorm]

[appbox appstore 726232588]

Aliens Drive Me Crazy

Nepřímé pokračování arkádové pecky Daddy Was A Thief od vývojářů z Rebel Twins se drží principů, které se jim již jednou osvědčily. Do povedeného guláše pak přidává jen trošku jiné kulisy a nové možnosti kustomizace. Pokud jste od Rebel Twins nehráli ještě ani jednu hru, radíme vám začít původní Daddy Was A Thief.

aliens-drive-me-crazy

[appbox googleplay com.rebeltwins.aliensdrivemecrazy]

[appbox appstore 857752846]

Icebreaker: A Viking Voyage

Pravidelný sběratel absolutních hodnocení napříč herními deníky po celém světě i cenami ověnčený dobrodruh Icebreaker: A Viking Voyage vás bude překvapovat na každém kroku. Pokud bychom měli tuhle logickou hru popsat jen dvěma přídavnými jmény, zvolili bychom originální a bohatá. Icebreaker: A Viking Voyage by neměli minout minimálně fanoušci žánru.

Icebreaker-A-Viking-Voyage

[appbox googleplay com.nitrome.icebreaker]

[appbox appstore 656163700]

1849

Budovatelských strategií na našich telefonech a tabletech není zrovna moc, tedy těch poctivých, které si nezaložily živnost na mikrotransakcích. Hru 1849 jsme proto vítali všemi deseti. Tahle budovatelská strategie vás nechá stavět některé ze stěžejních měst období Zlaté horečky a obchodovat s přilehlými městy. Perfektní grafika a jednoduché a přesné ovládání jsou potom už jenom pomyslnou třešničkou na dortu.

1849

[appbox googleplay air.com.somasim.fortynine]

[appbox appstore 840299641]

Wind-up Knight 2

Rytíř na klíček v poctivé arkádové hře Wind-up Knight 2 běží automaticky, přičemž úkolem hráčů je v pravý čas skákat, bránit se nepřátelům údery ostrým mečem a sbírat další klíčky, které ho natáhnou na další cestu. Pokud vám klíčky dojdou, rytíř se zastaví a následuje restart celého levelu, což vás čeká i v případě, kdy nezvládnete uhnout protivníkovi, nebo skočíte na bodáky či do propasti.

wind-up-knight

[appbox googleplay com.robotinvader.knightmare2]

[appbox appstore 784339019]

XCOM: Enemy Unknown

Hra, které byla udělena cena za „Nejlepší počítačovou hru roku 2012“, v našem výběru nemůže chybět. Jedná se o tahovou strategii, v níž se ujímáte sdružení XCOM, které bojuje proti útokům mimozemšťanů. Vedle samotných bitev pak stavíte nové místnosti svého střediska, věnujete se výzkumu a vybavujete svou jednotku lepšími zbraněmi a brněním.

xcom-enemy-unknown

[appbox googleplay com.tt2kgames.xcomeu]

[appbox appstore 639544885]

Smash Bandits Racing

Závodní hra, jejímž cílem je co nejdéle ujíždět před dotěrnými policisty a přitom pobourat co největší při cestě stojícího vybavení. Čím větší bordel se vám totiž povede při honičce udělat, tím větší počet diváků na vás bude koukat. Vaše počínání totiž natáčí televize. Učešte si vlasy, hezky se usmějte a šlápněte na to!

smash-bandits

[appbox googleplay com.hutchgames.smashbandits]

[appbox appstore 602403667]

Baldur’s Gate Enhanced Edition

Což takhle dát si poctivé RPG ze staré školy? Pokud na to samé myslíte i vy, Baldur’s Gate Enhanced Edition je skvělou volbou. Jedná se o vylepšenou verzi několik let staré izometrické RPG klasiky na PC, která se do historie videoherního průmyslu zapsala zlatým písmem. Ve hře se vydáváte do světa Dungeons & Dragons. Konkrétně se jedná o prostředí Forgotten Realms. Několik prvních minut strávíte sami, po čase se k vám ovšem přidávají další hrdinové, které máte po čas společného putování pod svou úplnou kontrolou. Z toho pramení obrovská rozmanitost, jíž jsou hry ze série Baldur’s Gate pověstné. Další zajímavostí je potom rozvinutý systém reputace, díky němuž se k vám NPC postavy chovají rozdílně podle toho, zdali konáte dobro nebo zlo. A takovýchto vychytávej je ve hře hned několik. Pokud ji ještě nemáte, měli byste to napravit!

baldurs-gate-enhanced-edition

[appbox googleplay com.beamdog.baldursgateenhancededition]

[appbox appstore 515114051]

Transformers: Age Of Extinction

Nekonečná utíkací hra na motivy filmu, který šel v nedávné době do kin. Pokud patříte mezi milovníky Autobotů, určitě oceníte, že ve hře se budete moci postavit na jejich stranu a se svým Bumbleem postřílet nekonečné zástupy Decempticonů. Hra pěkné odsýpá a upgrady mezi jednotlivými pokusy jsou nápadité, takže zábava by měla být zaručena!

transformers-age-of-extension

[appbox googleplay com.mobage.ww.a5225.tf2_Android]

Botanicula

Netradiční adventura z českých luhů a hájů, konkrétně ze světoznámého studia Amanita Design vás v čarokrásném prostředí nechá vést partičku přírodních postaviček, které potřebují pomoc v boji za záchranu jejich skrovného domova. A dál už to určitě znáte. A pokud ne, tak si tuhle hru zahrajte, neprohloupíte a k tomu podpoříte tvůrce z naší domoviny!

botanicula

[appbox appstore 853706620]

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Jedna z nejlepších karetních her, která se urodila od dob Magic: The Gathering. Navíc k tomu abyste si ji zahráli nepotřebujete tahat balíček kartiček, postačí vám váš iPad (do budoucna i tablet s Androidem). Hearthstone: Heroes of Warcraft přináší všechny oblíbené postavičky od Blizzardu v tom nejšťavnatějším a nezábavnějším balení, jaké si dokážete představit. Hru jsme hráli už v betě a nadšeně v tom pokračujeme až doposud. Nevíme, co by se muselo stát, abychom s touhle peckou skončili!

hearthstone-heroes-of-warcraft

[appbox appstore 625257520]

World of Tanks Blitz

World of Tanks na mobilu si nese podtitulek Blitz. Čekali jsme na něj dlouho a ono se vyplatilo. V současné době je sice k dispozici pouze jeden jediný herní mód, zato si však budete moci zapařit napříč několika rozličnými prostředími a se spoustou různých tanků, které si můžete nakupovat a vylepšovat za vyhranou herní menu. Nejlepší na celém World of Tanks Blitz je skutečnost, že hru můžete hrát i vyhrávat bez jediného utraceného dolaru, což se v obdobných free-to-play hrách moc nevidí.

IMG_1963

[appbox appstore 859204347]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře