Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyNejlepším tipérem světa je hlasová asistentka Cortana

Nejlepším tipérem světa je hlasová asistentka Cortana

Stejně jako Siri od Applu se i Cortana, hlasová asistentka Microsoftu pustila do předpovědí výsledků Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Její výsledky jsou úžasné.

Za tipováním výsledků Cortany stojí software Bing. Ten dokázal ve všech 14 finálových kolech Mistrovství světa ve fotbale předpovědět správný výsledek utkání. Přitom se nejedná o náhodu, alespoň ne v tom smyslu, že Cortana ze dvou týmů vítěze losuje zcela náhodně. Při určování výsledku její software vychází ze spousty statistik včetně aktuální formy hráčů, poměru vyhraných a prohraných utkání, výhodu domácího hřiště, počasí atd. Vedle toho pak bere v potaz i předpovědi některých sázkových analýz.

Bohužel pro nás Evropany jsou předpovědi Cortany nedostupné. Pátrali jsme však na internetu a zjistili jsme, že vítěz Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 podle ní bude Německo. My bychom si na něj tipli i bez Cortany. A vy?

predpoved-vysledku-ms-ve-fotbale-cortana

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře