Neděle, 16 června, 2024
DomůNovinkyVelikán Samsung Galaxy Note 8.0 bude dostupný také v černé barvě

Velikán Samsung Galaxy Note 8.0 bude dostupný také v černé barvě

I když byl tabletofon Samsung Galaxy Note 8.0 na veletrhu Mobile World Congress prezentován pouze v bílé barvě, na trh se zřejmě dostane také v konzervativnější černé verzi. Pravost renderu, který zveřejnil server Phone Arena, však nebyla potvrzena.

Obrázek zaslal redakci známému technologického webu člověk, který je údajně obeznámen s poměry a situací v Samsungu. Z toho důvodu si přál, aby jeho identita zůstala utajena.

?Tablet je vybaven displejem s úhlopříčkou osm palců s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů: jemnost dosahuje 189 bodů na palec, což je více než nabízí iPad mini.

Samsung použil svou čipovou sadu Exynos 4 s frekvencí 1,6 GHz, na kterou jsou připojené 2 GB operační paměti. Dostupné mají být verze s 16GB a 32GB pamětí. Obě navíc půjdou rozšířit pomocí microSD slotu o dalších 64 GB.

O výdrž tabletu se postará baterie s kapacitou 4 600 mAh. Pro fotografování je připraven pětimegapixelový fotoaparát. Na pravě hraně je integrován infračervený port.

Galaxy Tab 8.0 poběží na operačním systému Android 4.1.2 Jelly Bean. Samozřejmostí je i několik přeinstalovaných aplikací, které půjde ovládat dotykovým perem S-Pen.?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře