Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC: Widgety nejsou pro většinu uživatelů s Androidem důležité

HTC: Widgety nejsou pro většinu uživatelů s Androidem důležité

Na to, jestli nové provedení prostředí HTC Sense v čele s úvodní obrazovkou BlinkFeed u uspěje, si musíme počkat. Zarytí zastánci widgetů ho prakticky okamžitě odsoudili. Jak však ukazuje studie HTC, tito lidí asi budou ve výrazné menšině.

BlinkFeed je jednoduchý stream relevantních informací. Uživatelé si v něm mohou nastavit zdroje, ze kterých se zprávy budou zobrazovat. Obrazovka se pak průběžně aktualizuje, při každém novém pohledu tak nabízí nejaktuálnější informace.

Nová úvodní obrazovka je jednou z nejviditelnějších novinek v poslední verzi grafické nadstavby Sense. HTC se podle svých slov snažilo co nejvíce vyjít vstříc svým zákazníkům. Těch se proto v průběhu minulých měsíců ptalo, jak moc jsou pro ně widgety důležité.

A výsledky dotazníku jsou poněkud (ne)překvapivé. 90 procent lidí se o widgety vůbec nezajímá. Většina uživatelů pak nerozlišuje mezi widgety a odkazy pro spuštění aplikací (aplikacemi).
Mezi nejpoužívanější widgety patří ty pro hodiny, počasí a hudební přehrávač. 80 procent lidí po prvním měsíci, co telefon používají, domovskou obrazovku vůbec neupravuje.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře