Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNa veletrhu MWC je prezentováno superrychlé připojení 4G

Na veletrhu MWC je prezentováno superrychlé připojení 4G

Společnosti Ericsson,Telstra, NETGEAR a Qualcomm oznámily, že dosáhly rekordní rychlosti dva gigabity za sekundu v síti 4G v rámci laboratorního testování s pomocí nového čipu.

Špičkové rychlosti bylo možné dosáhnout díky zařízení Baseband 6630 společnosti Ericsson, systému Radio 4415 a nejnovějšímu síťovému softwaru Gigabit LTE. Extrémní rychlost umožňuje sdružení pěti nosných vln 20 MHz LTE napříč třemi různými frekvenčními pásmy, kde každá nosná vlna používá technologie 4×4 MIMO a 256 QAM.

Během demonstrace bylo dosaženo rychlosti 2 Gb/s prostřednictvím agregace 100MHz intervalu spektra napříč pásmy 1, 3 a 7 za použití mobilního routeru NETGEAR Nighthawk vybaveného prvním modemem LTE v kategorii 20 na světě, Qualcomm Snapdragon X24 LTE.

První ukázka rychlostí 1 Gb/s na světě přišla v listopadu 2015 a první komerční představení gigabitové sítě LTE se odehrálo v lednu 2017. Současný nejnovější technologický průlom urychluje společná snaha společností Ericsson, Telstra, Qualcomm Technologies a NETGEAR. Cílem je nabídnout nejlepší gigabitovou síť LTE na světě, jež připraví prostor pro vylepšené možnosti a výkon při přechodu na technologii 5G.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře