Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyVelbloudi místo lidí a aut! Google snímal fotky pro Street View v...

Velbloudi místo lidí a aut! Google snímal fotky pro Street View v poušti

Ačkoliv byl Google se svou službou Street View již téměř všude, v jeho sbírce fotografií brzy přibude další kousek. K vidění bude poušť Liwa ve Spojených arabských emirátech, a to díky speciálně upraveným kamerám, které se vezly na hrbech velbloudů.

I když Google vyfotografoval již většinu silnic po celém světě či známé památky jako je například Tádž Mahal v Indii, je to poprvé, co zdokumentuje i poušť Liwa ve Spojených arabských emirátech.

Obvykle Google na lehce přístupných místech pořizuje snímky kamerou připevněnou k autu, která automaticky zaznamenává okolí. Pro sbírání fotodokumentace na těžko dostupných místech firma využívá takzvaný Trekker, přenosný systém usazený v batohu, který nosí lidé.

Písečný terén v Liwe ale více než automobilům a lidem sedí velbloudům, a tak speciální zhruba 20kilový batoh na zádech vozila tato zvířata.

3 3Q6A7167 2

„Na každém místě se snažíme co nejvíce přiblížit danému prostředí. V případě Liwy jsme vsadili na velblouda, který bude schopen zachytit ty nejautentičtější snímky tím nejméně škodlivým způsobem,“ uvedla mluvčí společnosti Google pro The National.

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře