Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVěčně zelený ostrov s vůní čaje nově ve fotoaplikaci Fripito!

Věčně zelený ostrov s vůní čaje nově ve fotoaplikaci Fripito!

Mezi ostrovní foto průvodce, které nabízí česká aplikace Fripito, se zařadily i Azorské ostrovy. Novinka je ke stažení až do 23. srpna s 50% slevou. Autorem průvodce i fotografií je fotograf a cestovatel Jan Březina.

Azorské ostrovy to je novozélandská příroda jen pár hodin od evropských břehů. Věčně zelené kopce, vulkány s vrcholky ukrytými v mracích, sopečná jezera (Lagoa Azul, Lagoa das Furnas a Lagoa Verde), vodopády jako Salto do Prego i divoké pobřeží, to vše nabízí nový průvodce “San Miguel – Azory,” který provede největším z azorských ostrovů. Kromě krásné přírody ukáže, kde se potápět, kde pozorovat velryby nebo hrátky divokých býků. Nezapomene ani na typickou architekturu a představí města jako Ponta Delgada, Ribeira Grande, Nordeste nebo Capelas. Autor průvodce, fotograf a cestovatel Jan Březina, pak přidá své tipy na ubytování, místní speciality připravované na lávových kamenech i na dobrý čaj z místních čajových plantáží.

Více než 70 fotografií s GPS polohou ukáže nejen rozmanitou krásu ostrova, ale každá z nich obsahuje v komentáři osobní tipy autora na nejlepší denní dobu s vhodným světlem pro fotografování i na nastavení fotoaparátu. Veškerý obsah, včetně map, je po zakoupení k dispozici offline.

Průvodce “San Miguel – Azory” bude do 23. srpna 2015, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 dolaru. Během těchto 14 dnů platí sleva i na dalšího průvodce Honzy Březina “Magický Island.”

screen640x640

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Island, Prahu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Madeiru, Filipíny, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana, Namíbie a mnoho dalších.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 dolaru do 8,99 dolaru.

3 1 2

Zdroj: Fripito

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře