Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVe Windows Phone 8.1 si můžete nastavit tapetu s parallax efektem

Ve Windows Phone 8.1 si můžete nastavit tapetu s parallax efektem [video]

V nových videích kromě samotného vzhledu přístroje Nokia Lumia 630 uvidíte především stěžejní novinky v operačním systému Windows Phone 8.1. Nový revoluční firmware bude oficiálně představen 2. dubna na konferenci BUILD. Pro všechny uživatele by měl být k dispozici o několik týdnů později.

První video přináší pohled na notifikační centrum (Action Center), které bude dostupné tahem z horní části obrazovky dolů. V horní části displeje se podobně jako u některých nadstaveb Androidu nachází zkratky k funkcím jako WiFi, Bluetooth a tak podobně. Delší přejetí prstem po obrazovce směrem dolů zajistí plný přístup k notifikacím.

Kromě centra notifikací se uživatelé dočkají také možnosti nechat si na displeji zobrazit třetí sloupec dlaždic. Což je funkcionalita, která byla až doposud vyhrazena jen pro zařízení s větším, minimálně pětipalcovým displejem.

Další a neméně zajímavou novinkou je, že ve Windows Phone 8.1 si bude možné nastavit vlastní tapetu. Ale pozor. Obrázek nebude schován pod dlaždicemi, ani dlaždice nebudou průhledné, jak se přepokládalo, ale na místo toho bude tapeta rozkouskována na Live Tiles. V momentě, kdy máte na domovské obrazovce nahodile umístěné aplikace, které nectí systémové barvy, jako třeba Nokia Here, je však výsledek poněkud nepřehledný a já osobně proto tuto funkci nejspíše používat nebudu.

Při zobrazování tapety využívá Windows Phone 8.1 takzvaný parallax efekt, který se objevil v iOS 7 a z něhož se některým uživatelům dělalo špatně.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. „…je však výsledek poněkud nepřehledný a já osobně tuto funkci proto nejspíš používat nebudu.“ – tomu rikate profesionalni novinarina..?? :)))))

  2. Kolego, já myslím, že je dobře, když autor do textu (pokud se to hodí, což je přesně tento případ), přidá svůj osobní názor. Sorry, ale zbytečně tu Mirka prudíš.

  3. Milý Mirku, upřímně se omlouvám za pruzení ale co je moc to je moc. A tohle je až příliš.
    Milý gogo, …… radši nic :))))))))) fakt si mě rozesmál….

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře