Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyVe vývoji jsou tři nové notebooky Huawei MateBook

Ve vývoji jsou tři nové notebooky Huawei MateBook

Podle zahraničních serverů jsou v přípravě hned tři konvertibilní notebooky od Huawei. Všechny poběží na Windows 10 a budou osazeny procesory od Intelu. V prodeji se s novinkami setkáme pod názvy MateBook E, MateBook X a MateBook D.

Huawei MateBook byl představen loni na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně a vzbudil poměrně hodně pozornosti. Zejména proto, že Huawei je na evropském trhu zaveden jako výrobce chytrých telefonů a telekomunikační infrastruktury a nikoli jako výrobce počítačů.

Na celkem úspěšný původní model by měla zanedlouho navázat trojice novinek MateBook E, MateBook X a MateBook D.

První z této trojky MateBook E by měl představovat aktualizovanou variantu původní verze, přičemž vě výbavě tohoto přístroje nemá chybět procesor Intel Core M (Cherry Trail) nebo 4 GB RAM.  MateBook X dostane 15palcový displej, čip Intel Core i5 a 8 GB RAM, zatímco o modelu MateBook D v tuto chvíli víme pouze to, že přinese menší 12,5palcovou obrazovku. Půjde tedy o kompaktnější zařízení, než jakým bude provedení „X“.

 

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře