Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyVarta Eco Charger: praktická nabíječka baterií s důrazem ne ekologii

Varta Eco Charger: praktická nabíječka baterií s důrazem ne ekologii

Zajímavou novinkou nejen pro ekologicky zaměřené uživatele je nová nabíječka Varta Eco Chager. Samotné zařízení je z 50 % vyrobeno z bioplastů a pokud zvolíte verzi s bateriemi, tak jsou rovněž vyrobeny z 11 % z recyklovaných materiálů. Tím nicméně zajímavosti nekončí.

Nabíječka totiž může využít řadu zdrojů energie pro nabíjení baterií. Jednou z možností je přiložený microUSB zdroj (5 V a 2,4 A). Nicméně díky integraci microUSB portu můžete nabíječku připojit také k počítači a nabíjet z něj. Stejně tak můžete využít nabíječku mobilního telefonu a praktické může být také využití nabíjení i z powerbanky a možnost tak dobít baterie naprosto kdekoli.  

Eco Charger nabízí čtyřkanálové nabíjení a je tak možné nabíjet i pouze jednu baterii nebo různé kombinace AA a AAA NiMH baterií. O každém slotu, resp. baterii a stavu nabíjení, informují dvě diody. Majitel ocení jistě i minimální rozměr a nízkou váhu, což obojí umožnuje nabíječku bez problémů nosit i v kapse kalhot. Cestovatelé docení mezinárodní použití díky podpoře 240 i 120 V.

Cena nabíječky Varta Eco Charger činí 999 Kč, a to včetně čtyř baterií, bez baterií zaplatíte 759 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře