Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyVánoční trhy v kapse s 2GIS: Zaparkujte a nakupte dárky bez starostí

Vánoční trhy v kapse s 2GIS: Zaparkujte a nakupte dárky bez starostí

Víte, ve kterých částech Prahy se budou letos konat vánoční trhy? Kdy budou zahájeny, kde přesně je najdete a od kdy do kdy budou otevřeny? Od 1. prosince tyto informace naleznete přehledně v aplikaci 2GIS. Ta lidem také poradí, kde v blízkosti trhů nejlépe zaparkujete a za kolik.

Bubenské nábřeží, náměstí Míru, Tylovo náměstí, Staroměstské náměstí a další. Celkem 8 lokalit v centru Prahy bude v adventním čase lákat kolemjdoucí na svařák, perníčky nebo klobásu s křenem. Do vyhledávače aplikace 2GIS stačí zadat spojení „vánoční trhy“ a hned se zobrazí úplné informace včetně vyznačené trasy, kde všude stánky naleznete. Řidiči navíc ocení přehled parkovacích míst, která se na mapě zobrazují s ikonou „P“ (oranžové a zelené zóny, modré jsou pro rezidenty).

„Aby adventní pohodu nepokazila botička anebo rovnou odtah vozu, doporučujeme návštěvníkům trhů vyhledat oficiální parkovací plochy. Kompletní a vždy aktuální informace o parkování najdou lidé na www.2gis.cz nebo přímo v aplikaci 2GIS, která je dostupná i v offline režimu,“ doplňuje Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS.

2GIS je propracovaný informační systém s mapami měst, provozovaný stejnojmennou společností. Aktuálně zahrnuje více než 280 měst v 9 zemích světa včetně metropole České republiky. Díky 2GIS získají obyvatelé i návštěvníci Prahy informace o lékárnách, bankomatech, kadeřnictvích, restauracích, klubech, kinech, divadlech, vysokých školách, úřadech, policii a mnoha dalších organizacích.

Mezi hlavní výhody aplikace 2GIS patří možnost využívat mapu v off-line režimu, tedy bez připojení k internetu, a detailní a neustále aktuální informace. O to se stará vlastní call centrum, které kontaktuje organizace a informace ověřuje a doplňuje. Mapy jsou aktualizovány denně, stejně tak jako online verze, update samotné aplikace probíhá jednou měsíčně.

[appbox appstore id481627348]

[appbox googleplay ru.dublgis.dgismobile]

[appbox windowsstore 9nblggh2rfsd]

2GIS_screenshot vánoční trhy

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře