Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace Architecture of Radio vám ukáže neviditelné signály bezdrátových sítí ve vašem...

Aplikace Architecture of Radio vám ukáže neviditelné signály bezdrátových sítí ve vašem okolí

Lidské oko nám umožňuje vidět jen malou část světa kolem nás a prostředí zahlcené zářením z routerů, satelitů, rádií, mobilních telefonů či věží mobilních operátorů, je mimo jeho viditelné spektrum. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak pulzující vír neviditelných dat zobrazit. Potřebovat budete iPhone a aplikaci Architecture of Radio.

Za jejím vznikem stojí umělec Richard Vijgen, který ji oficiálně představil v Centru pro umění a mediální technologie (ZKM) v německém Karlsruhe. Podle autora bylo jeho záměrem poskytnout uživatelům vizualizaci infosféry a celé signální sítě, která ji podporuje – skrýt viditelné, odhalit neviditelné.

„V určitou chvíli se ocitnete na zcela neznámém místě. Díky aplikaci se dozvíte, zda je vaše mobilní síť dostupná nebo jestli máte k dispozici síť WiFi,“ uvedl Vijgen.

Aplikaci ve verzi pro iOS si můžete stáhnout z App Store, cena je 2,99 eur (cca 80 Kč). Verze pro Android vyjde na začátku příštího roku.

[appbox appstore id1035160239]

Zdroj: iq.intel

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Zdravím, neuškodilo by trochu sa rozpísať o tom, ako apka funguje a z akých senzorov zbiera údaje. Popravde si to moc neviem predstaviť a tak by ma to zaujímalo. Jasné, že na silu wi-fi existujú apky, ale ako to dokáže vizualizovať smer…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře