Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyV roce 2014 se prodala miliarda smartphonů s Androidem

V roce 2014 se prodala miliarda smartphonů s Androidem

Na celém světě šlo loni do prodeje celkem 1,3 miliardy chytrých telefonů, o téměř 30 procent víc než v roce 2014. Vůbec poprvé se prodala více než miliarda smartphonů s operačním systémem Android od Googlu. Vyplývá to z nových dat společnosti Strategy Analytics.

Android byl na 81 % všech smartphonů, které se loni prodaly. Na druhém místě se se značným odstupem umístila platforma iOS se 192,7 miliony prodaných iPhonů a podílem 15 %.

Na třetí příčku ve studii Strategy Analytics dosáhl Microsoft, který si meziročně pohoršil o 0,6 procentního bodu a ovládal se svým Windows Phone jen 3 % trhu. Firma si do budoucna slibuje změnu a posílení svých pozic díky nové, „sjednocené“ platformě Windows 10. Bude to mít ale hodně těžké.

Zastoupení ostatních systémů (BlackBerry, Firefox OS, Jolla a tak dále) bylo na trhu chytrých telefonů v roce 2014 v globálním měřítku zanedbatelné.

Screen-Shot-2015-01-29-at-1.37.34-PM

Zdroj: AA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře