Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyV roce 2014 bylo dodáno do obchodů 720 000 hodinek s Android...

V roce 2014 bylo dodáno do obchodů 720 000 hodinek s Android Wear

V loňském roce bylo prodáno bezmála 4,6 milionu kusů chytrých nositelných náramků a hodinek. Podobně jako v segmentu smartphonů i hodinkám vévodil operační systém Android, do obchodů se jich dodalo 720 000. Vyplývá to ze statistiky Canalys.

Chytré hodinky se systémem Android Wear se začaly prodávat ve druhé polovině loňského roku a své produkty představila prozatím jen pětice výrobců: LG, Sony, Samsung, Asus a Motorola. Z tohoto pohledu se dá výsledek 720 tisíc dodávek považovat za relativní úspěch.

Segmentu chytrých hodinek a nositelné elektroniky je obecně předpovídána slibná budoucnost. Agentura Juniper Research např. předpokládá, že do roku 2018 by mohlo mezi lidmi být na 130 milionů takových zařízení.

Trh nyní s napětím očekává dubnový příchod chytrých hodinek Apple Watch. Ty poběží na operačním systému iOS a dá se předpokládat, že pozice Android Wear se otřese v základech. Analytici věří, že Apple by mohl jen za první víkend prodat několik milionů svých chytrých hodinek.

Watch-R-úvodní

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře