Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAmeričtí policisté matou uživatele Waze, ohlašují falešné hlídky

Američtí policisté matou uživatele Waze, ohlašují falešné hlídky

Po mediálním vzruchu okolo vraždy dvou policistů, kteří byli před trestným činem pachatelem sledováni skrze Waze, američtí policisté nejspíše zjistili, že nemají zastání a tak přišli se svým vlastním řešením. Do systému Waze nahlašují falešné policejní hlídky. 

Nahlašování falešných policejních hlídek by mělo přispívat k bezpečnosti policie. Vrchní představitelé amerického policejního sboru jsou totiž přesvědčeni, že jejich lidé jsou kvůli možnosti sledování policejních hlídek v ohrožení.

Vedlejším produktem ohlašování falešných hlídek je snížení rychlosti uživatelů Waze na problematických dopravních úsecích, i přestože na těchto místech žádná policejní hlídka není. To může v konečném důsledku pomoci v prevenci vzniku dopravních nehod.

Waze k této situaci uvedla: „Policejní partneři podporují Waze a její funkce včetně hlášení policejní přítomnosti, protože většina uživatelů jezdí mnohem opatrněji, pokud ví, že složky policejního sboru jsou nablízku.“

Jak to tedy vypadá, policisté a Waze nakonec našli řešení, které oběma stranám vyhovuje a to bez jakkoliv vyhrocených jednání. Tomu se říká happy end. Co si o tom myslíte vy?

Aplikace Waze je zdarma dostupná pro Android, iOS i Windows Phone.

WazeAppLogo-710x472

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře