Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyV Praze dnes startuje nová služba UberXL. Sveze až šest osob

V Praze dnes startuje nová služba UberXL. Sveze až šest osob

Uber od dnešního rána v české metropoli nově nabízí jízdy pro skupinky až šesti osob. Ty rychle a bezpečně sveze nová speciálně jim určená služba UberXL. Ocení ji především typicky větší rodiny, skupinky kamarádů a zkrátka všichni ti, kteří během každodenních přesunech uvítají o fous větší prostor.

UberXL může přijít vhod (a to nejen finančně) i přátelům nebo kolegům z práce, kteří by se jinak při cestě museli rozdělit do dvou standardních vozů. Tak například zatímco cesta z centra do pražské ZOO UberXL přijde na přibližně 260 Kč, klasická služba UberX by skupinku ve dvou autech vyšla na zhruba 320 Kč. Navíc i v případě UberXL mohou cestující využít oblíbenou speciální funkci a pohodlně si rozdělit jízdné mezi sebou.

„Od uvedení Uberu do Prahy před pěti lety jsme s růstem uživatelů služby zaznamenávali značný zájem o různá řešení pohotové a cenově výhodné dopravy, a proto neustále pracujeme na zlepšení a rozšíření možností v naší nabídce,“ řekl Ash Kebriti, generální manažer Uber pro střední a východní Evropu, ke spuštění služby

Skvělou funkcí, kterou službu dělá ještě atraktivnější, je i možnost, že uživatelé služby UberXL mohou také využít nástup jednotlivých osob na různých místech, když si před objednáním nastaví přesné místo zastávky.

Po spuštění služby UberXL mají tak nyní cestující v Praze možnost výběru již ze čtyř typů služeb: UberX, UberXL, Select a Black.

Jak si rozdělit jízdné

· Během cesty si otevřete podrobnosti o jízdě.
· Vyberte možnost „rozdělit jízdné“.
· Vyberte ze svých kontaktů jména osob, které chcete přidat.
· Přímo v aplikaci uvidíte, kteří z nich přijali vaši výzvu k platbě.
· Jakmile všichni přijmou, jste za vodou!
· Rozdělení jízdného platí pouze u digitálních plateb jako kreditní kartou apod.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře