Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyV kostele telefonoval s přítelkyní, do vězení může jít až na dva...

V kostele telefonoval s přítelkyní, do vězení může jít až na dva roky

Ke kurióznímu případu došlo v polské obci Mielec. Během mše jeden z věřících přijal na svém mobilu hovor a začal velmi hlasitě mluvit a gestikulovat. To ostatní modlící rozhněvalo natolik, že na něj podali trestní oznámení.

Policie mladíka nedlouho poté vypátrala a odvezla do cely předběžného zadržení, kde se k činu přiznal. Dvacetiletý muž tvrdil, že mu zavolala přítelkyně a oznámila mu, že se s ním rozchází. Prokurátora to ale neobměkčilo a tak nyní čelí obvinění z trestného činu rušení náboženského aktu. Do vězení si může jít posedět až na dva roky.

„Není to sice žádný hřích, lidem se to stává, ale je třeba si dávat pozor na to, aby byl telefon před vstupem do kostela opravdu vypnutý,“ uvedl v rozhovoru pro televizi JOJ kněz.

Jedna z návštěvnic mše svaté ale nebyla vůči mladíkovi tak shovívavá: „Rušilo to a bylo to hodně netolerantní. Očividně mu chyběla úcta k bohu“.

woman-church_2553390b

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Poliaci sú náboženskí a katolícki fanatici! Dnes to budú dva roky v base, zajtra upálenie na hranici. Toto nie je sloboda viery, ale diktatúra viery. Ako sa môže nezávislý sudca rozhodovať tak, že viere prizná takúto nehoráznu ochranu? Poľsko treba vylúčiť z EU.

  2. Co něco o tom odpouštění, nesouzení a podobný žvásty, kterých je bible plná a kterými se tihle šašci tak rádi zaštiťují.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře