Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyV Jižní Koreji se začal prodávat opravený Samsung Galaxy Note 7

V Jižní Koreji se začal prodávat opravený Samsung Galaxy Note 7

Na jihokorejském trhu je znovu dostupný chytrý telefon Samsung Galaxy Note 7. Jeho reputaci značně uškodily problémy s přehřívajícími se bateriemi, které v některých případech začaly dokonce hořet. Kvůli tomu byl výrobce nucen pozastavit prodej a zakoupené přístroje od zákazníků stáhnout.

Opětovné spuštění prodeje na jihokorejském trhu je jakýmsi testem, který má odhalit, jak se smartpohonu povede. Pokud bude vše v pořádku, dostupnost Galaxy Note 7 se v následujících týdnech rozšíří do dalších zemí. Kdy přesně bude phablet dostupný například v ČR, však zástupci výrobce neprozradili.

Galaxy Note 7 se začal prodávat už na přelomu srpna a září. Prakticky okamžitě byl však prodej ukončen, protože sedmička měla vážné výrobní vady týkající se napevno zabudovaného akumulátoru. Baterie se přehřívaly a v několika desítkách případů dokonce začaly hořet. Skandál ohledně vadných baterií byl tak velký, že nikdo netušil, zda vůbec bude prodej modelu Note 7 ještě někdy obnoven. Nakonec se s tímto smartphonem v obchodech ale přeci jenom setkáme.

samsung-galaxy-note-7-colors-970-80

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře