Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeMafia Rush: v hlavní roli gangster Don Macaroni

Mafia Rush: v hlavní roli gangster Don Macaroni

Už to bude pár týdnů co vývojáři z Chillingo představili svoji novou střílečku s názvem Mafia Rush. Tato zajímavá akční hra založená na ovládání ?dual-stick?, volně přeloženo ovládání pomocí dvou tlačítek, nabízí pohled z prostředí mafiánského gangstera, kterému nic není cizí.

Hlavní postava ve hře si od vývojářů vysloužila jméno Don Macaroni, ale buďte si jisti, že o žádného kuchaře se rozhodně nejedná.

Hratelnost 8/10

Po spuštění hry a přizpůsobení zvukové kulisy, se vám objeví plán města. Na jednotlivých územích tohoto plánu budete postupně v roli gangstera páchat neřesti. Každé území nabízí několik herních scénářů jako například Loupež, Obrana, Útok nebo Přežití.

Z mého pohledu mezi ten nejsnadnější patří Útok. Cílem je zničit náklaďák plný peněz pomocí trhaviny, která je ukryta v krabicích. V Loupeži je vaším úkolem ukrást z banky určitý počet pytlů s penězi. V průběhu hry se toto číslo logicky zvyšuje. Začíná na třech pytlích a končí u patnácti. Naopak je tomu v Obraně.

Vašim úkolem je ubránit náklaďák s pytli, které se vám snaží ukrást, zatímco v přežití vám jde čistě o krk. Postupně ve vlnách se na vás chystá banda rozzuřených místních obyvatel, jejichž útoky musíte vždy odvrátit. Na každý úkol je vymezený čas, ve kterém musíte vše stihnout. Bez zbytečných otálení s tím však nebudete mít žádný problém.

Nedávná aktualizace rozšířila hru o jeden zcela nový scénář s názvem Endless, ve kterém jde pouze o to, jak dlouho zůstanete naživu. Protivníci jsou různého typu, od obyčejného pěšáka s dýkou, přes šerifa s puškou, až po velkého zlobra, jehož rány do těla na zdraví určitě nepřidají. Podcenit byste neměli ani čtyřnohého trhače, který díky své rychlosti vám bude pořád v patách.

Uprostřed mapy najdete útočiště, kde můžete rozšířit svůj střelecký repertoár, doplnit munici nebo změnit oblečení. Čím že se to vlastně budete bránit? Po celou dobu hraní máte u sebe k dispozici jeden revolver s neomezeným počtem nábojů. Ostatní pušky, granáty, miny nebo kulomety s větší útočnou razancí si můžete dokoupit. Po dosažení levelu vždy vylepšujete schopnosti vaší postavy, jako například rychlejší pohyb, silnější útok nebo výdrž.

Grafické zpracování 8/10

Co se týče grafické stránky hry, tak toho hře nemáme opravdu moc co vytknout. Vývojáři ji pojali v animovaném stylu, který působí příjemným dojmem. Občas se sice stane, že se zuřivý pes zatoulá a nějakou dobu naráží do stromu nebo pobíhá na místě, to však nemůžeme přičítat grafice. Animace fungují čistě a plynule. V průběhu hraní jsem nezaznamenal žádné sekání či překrývání textur. Grafika v Mafia Rush je spíše její silnější stránkou.

Zvuky 7/10

Hudba i zvukové efekty jsou vhodně zvolené vzhledem k žánru hry, avšak vás mohou začít nudit monotónní zvuky výstřelů zbraní či jízlivý smích nabručeného gangstera, který se snaží o osvěžení neustálými průpovídkami typu: ?Kdo se směje teď? nebo ?Nikdy mě nedostanete živého?.  Po většinu času vás doprovází tóny zvyšující napětí ve hře, čímž jí dodávají dokonalý spád. S klidem tedy můžete nechat zvuky zapnuté.

Ovládání 8/10

Jak již bylo zmíněno na začátku, ovládání hry funguje na principu dvou tlačítek, kterými otáčíme o 360 stupňů. Z počátku může být ovládání trošku obtížné, ale věřte, že o žádnou velkou vědu se nejedná. Jedním tlačítkem ovládáme pohyb a druhým střelbu. Ostatní tlačítka slouží ke změně zbraně nebo k použití vaší rozšířené útočné výbavy.

Sečteno, podtrženo

Když si to celé shrneme, tak dostáváme jednu z těch lepších her, které jsou na trhu aktuálně k mání. Poutavá a graficky dobře zpracovaná hra s dobrým příběhem určitě stojí za vyzkoušení. V cestě Vám nestojí ani cenová nepřístupnost, neboť je zcela zdarma ke stažení na Appstore.

Odkaz na stažení:

iOS (zdarma)

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře