Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyV Evropě se začne prodávat první smartphone s Ubuntu

V Evropě se začne prodávat první smartphone s Ubuntu

Na pulty evropských obchodů se zanedlouho podívá první chytrý telefon s operačním systémem Ubuntu. Informovala o tom společnost Canonica. Neočekávejte však zařízení se špičkovou výbavou, nýbrž model spadající do střední nižší třídy se sympatickou cenovkou.

Příští týden bude po letech vývoje vydán první smartphone postavený na platformě Ubuntu. BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition je model se 4,5palcovým displejem s rozlišením 540 × 960 px a procesorem MediaTek A7 s frekvencí 1,3 GHz, který doplňuje grafický čip Mali 400. RAM má kapacitu 1 GB. Data bude možné ukládat na 8GB interní paměť a k dispozici bude 8Mpx fotoaparát umístěný na zadní straně zařízení.

Jak vidno, výbava není zrovna nejsilnější stránkou nového telefonu. Na druhou stranu zákazníky by si mohl získat vcelku zajímavou cenovkou. Podle dostupných zpráv se v Evropě začne prodávat za cenu odpovídající zhruba 4 000 Kč.

ubuntufeat-710x493

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře