Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyV Evropě se začíná prodávat první smartphone od Kodaku

V Evropě se začíná prodávat první smartphone od Kodaku

Už to vypadalo, že se nad značkou Kodak zavře definitivně voda, ale není to tak. Firma známá hlavně jako průkopník fotografie začala oficiálně prodávat svůj první chytrý telefon.

Kodak IM5, který měl premiéru na veletrhu CES 2015, se v minulých dnech konečně objevil v nabídce několika nizozemských obchodů, kde se prodává za 280 eur (v přepočtu 7 600 Kč).

Jedná se o vcelku standardně vybavený smartphone s podporou dvou SIM, pětipalcovým HD displejem a třináctimegapixelovým fotoaparátem s unikátním softwarem, který slouží pro úpravu pořízených snímků. Ostatní specifikace zahrnují osmijádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,7 GHz, 1 GB RAM a 8 GB úložného prostoru. Ten lze dále rozšířit pomocí microSD karet. O přísun energie se stará 2100mAh baterie.

Smartphone dále zaujme svým uživatelským prostředím, kterému dominují velké ikony a připomíná tak launchery určené pro seniory. Novinka od Kodaku má i vlastní obchod s aplikacemi, které by se měly soustředit právě na co nejlepší použitelnost pro lidi, u kterých lze předpokládat potíže se zhoršeným zrakem.

Kdy se Kodak IM5 začne prodávat i v České republice, zatím nevíme. Nemuselo by to ale dlouho trvat.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Kodak IM5/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře