Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyAmazon si patentoval technologii na otevírání smartphonů skrze "otisk" ucha

Amazon si patentoval technologii na otevírání smartphonů skrze „otisk“ ucha

Technologie na rozpoznávání lidí podle otisku prstů, skenování oční duhovky nebo rozpoznávání odezvy našich mozků nyní doplňuje také technologie identifikace člověka podle tvaru ucha. Tu si patentovala společnost Amazon.

Odborná studie prokázala, že naše „otisky“ uší jsou stejně jedinečné, jako otisky prstů. Návrh na patent společnost Amazon podala už v roce 2011, ale přidělen jí byl až v těchto dnech. O skenování tvaru ucha se stará přední „selfie“ kamera.

Jakkoliv se identifikace člověka podle tvaru ucha může zdát praštěná, má několik zajímavých předností. Všechny se samozřejmě týkají samotného volání. Jakmile by nám telefon zazvonil, mohli bychom ho bez problémů zvednout bez předchozího vkládání PINu či otisku duhovky či prstů. A telefon by díky skenování mohl rozpoznat i vzdálenost hlavy od zařízení a regulovat tak hlasitost reproduktoru.

Samozřejmě pro zajištění naprosté bezpečnosti by tato biometrická funkce měla být kombinována s dalšími rozpoznávacími technologiemi.

Zdroj: TNW

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře