Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyV Číně odhalili a rozmetali továrnu na falešné iPhony

V Číně odhalili a rozmetali továrnu na falešné iPhony

Čínská policie objevila továrnu na falešné iPhony. Během razie zatkla devět podezřelých osob, mezi nimiž byl údajně i majitel továrny a jeho žena. 

Falešné iPhony se v této továrně vyráběly už od ledna tohoto roku. Jelikož v továrně jelo až 6 výrobních linek najednou, odhaduje se, že v ní mohlo být vyrobeno až 41 000 falešných iPhonů. Škody by se tak měly vyšplhat až na 19 milionů dolarů (464 milionů korun). Během razie bylo zadrženo přes 1400 kusů iPhonů a příslušenství.

Pikantní je, že falešné iPhony z továrny neputovaly pouze do Číny, ale i na Americký trh, kde byly vydávány za originály.

Továrna se maskovala za výrobce příslušenství k mobilním zařízením, čímž se pro policii stala těžko odhalitelnou. Trestnou činnost v ní páchanou se dařilo skrývat dlouhé měsíce. Zdali za odhalením stálo udání zaměstnance, nebo nešikovné jednání pracovníků továrny známo není.

Továrna byla uzavřená 14. května tohoto roku. Událost mohla být zveřejněna až poté, co skončilo vyšetřování ohledně porušování zákona o duševním vlastnictví, tedy nyní. Soud s aktéry případu se rozběhne v následujících týdnech, či měsících.

iphone6-stock

 

Zdroj: Mac Rumours

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Za 41 000 iPhonu vyčíslit škodu $19 mil., no to zase přestřelili. A myslím, že to na naše peníze nebude asi 4,56 mld.

    • Při průměrné ceně 500USD za kus je cena za 41 000 ks 20,5 mil. USD. Takže kde se vám to zdá přestřelené?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře