Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyBezpečnost prince Williama je v ohrožení. Kvůli jednoduché aplikaci

Bezpečnost prince Williama je v ohrožení. Kvůli jednoduché aplikaci

Agentura AP informovala o tom, že britskému deníku Mail on Sunday se prostřednictvím jednoduché aplikace podařilo sledovat pohyb záchranářského vrtulníku, s nímž létá princ William. Bezpečnost následovníka trůnu tak kdykoliv může být ve vážném ohrožení. 

Ke sledování prince Williama, respektive ke sledování jeho letů si reportér deníku Mail on Sunday zakoupil zcela běžnou aplikaci, která ho vyšla přibližně na 120 korun. Díky této aplikaci pak mohl sledovat pohyb prince Williama v průběhu jeho zaměstnání a to doslova na každém kroku, což podložil i fotografiemi zachycujícími jak princ William s vrtulníkem přistává, nebo jak se baví se svými kolegy po přistání.

Aby toho nebylo málo – uživatelé aplikace si za malý poplatek mohou nechat zaslat textovou zprávu, která je upozorní na to, že vrtulník prince Williama právě vzlétá na záchrannou misi.

K létání se princ William dostal skrze své nové zaměstnání u East Anglian Air Ambulance. Zde je zaměstnán od 13. července tohoto roku. Princ létá s vrtulníkem Eurocopter EC145, který se obvykle pohybuje v menších rychlostech a poměrně nízko nad zemí, takže je velmi zranitelný.

Tisková kancelář královské rodiny a ani mluvčí metropolitní policie se k této události nevyjádřili.

Zdroj: TS

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře