Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyV Česku se začala prodávat nová microSD karta od Samsungu. Má rekordní...

V Česku se začala prodávat nová microSD karta od Samsungu. Má rekordní kapacitu 512 GB

Samsung dnes v České republice začal prodávat paměťovou kartu microSD EVO Plus. Ta je zajímavá nejen pro své vysoké přenosové rychlosti, ale i kapacitu – nabízí totiž mamutích 512 GB prostoru pro uživatelská data.

Paměťové médium prodává například internetový prodejce Alza.cz, kde ho můžete pořídit za doporučenou cenu 6 999 Kč s DPH. EVO Plus je karta třídy 10, vyznačuje se tak rychlostí čtení až 100 MB/s a zápisem až 90 MB/s. Pochlubit se může také čtyřstupňovou ochranou a desetiletou zárukou výrobce.

Prodejní balení je sice skromné, jak se dá u tohoto produktu očekávat, ale Samsung do něj nezapomněl přibalit redukci na SD formát, takže kartu můžete používat i v počítači. Samozřejmostí je voděodolnost a nárazuvzdornost, novinka zvládne také extrémní teploty a odolá působení magnetického pole a rentgenových paprsků.

Na závěr se nesmíme také zapomenout zmínit o speciální akci Samsung. V listopadu k nákupu 512GB verze špičkového chytrého telefonu Galaxy Note9 získá zákazník tuto 512GB kartu zcela zdarma.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře