V Česku se začala prodávat nová microSD karta od Samsungu. Má rekordní kapacitu 512 GB


V Česku se začala prodávat nová microSD karta od Samsungu. Má rekordní kapacitu 512 GB

Samsung dnes v České republice začal prodávat paměťovou kartu microSD EVO Plus. Ta je zajímavá nejen pro své vysoké přenosové rychlosti, ale i kapacitu – nabízí totiž mamutích 512 GB prostoru pro uživatelská data.

Paměťové médium prodává například internetový prodejce Alza.cz, kde ho můžete pořídit za doporučenou cenu 6 999 Kč s DPH. EVO Plus je karta třídy 10, vyznačuje se tak rychlostí čtení až 100 MB/s a zápisem až 90 MB/s. Pochlubit se může také čtyřstupňovou ochranou a desetiletou zárukou výrobce.

Prodejní balení je sice skromné, jak se dá u tohoto produktu očekávat, ale Samsung do něj nezapomněl přibalit redukci na SD formát, takže kartu můžete používat i v počítači. Samozřejmostí je voděodolnost a nárazuvzdornost, novinka zvládne také extrémní teploty a odolá působení magnetického pole a rentgenových paprsků.

Na závěr se nesmíme také zapomenout zmínit o speciální akci Samsung. V listopadu k nákupu 512GB verze špičkového chytrého telefonu Galaxy Note9 získá zákazník tuto 512GB kartu zcela zdarma.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.