Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyV Česku se prodávají první konfigurace profesionálního notebooku Toshiba Portégé X30-E

V Česku se prodávají první konfigurace profesionálního notebooku Toshiba Portégé X30-E

Toshiba uvádí na český a slovenský trh první konfigurace nejnovější modelové řady profesionálních notebooků Portégé X30-E. Jejím základem je lehké, přesto velmi pevné tělo z hořčíkové slitiny, matný dotykový displej, podsvícená klávesnice odolná proti polití či prémiové reproduktory Harman/Kardon.

Do prodeje v ČR se dostává hned šest nových konfigurací Portégé X30-E. Základním modelem je Portégé X30-E-11G s procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM a SSD s kapacitou 256 GB. Vrchol nabídky pak tvoří Portégé X30-E-157, který pohání Intel Core i7 s podporou 32 GB RAM a 512GB SSD. Uvedené notebooky jsou na našem trhu k dostání prostřednictvím oficiálních distributorů Toshiba za koncovou doporučenou cenu od 37 800 Kč do 56 300 Kč.

V nových noteboocích Portégé X30-E je implementován displej In-Cell-Touch, jenž přinesl nové technologické řešení integrující dotykovou vrstvu i antireflexní úpravu přímo do displeje, který tak může být tenčí. Rozlišení panelu je Full HD, úhlopříčka potom 13,3 palce.

Součástí všech notebooků Portégé X-30-E je tříletá záruka s možností on-site servisu u zákazníka a také bonus v podobě Záruky spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarrantie), která zajišťuje, že pokud během prvního roku od zakoupení vypoví notebook službu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

Portégé X30-E nabízí zabezpečení odpovídající profesionálním standardům. Základní vrstvu zabezpečení přidávají funkce AntiTheft a TPM čip ve verzi 2.0 a neautorizovanému přístupu zvenčí brání vlastní integrovaný BIOS Toshiba. Bezpečnou a snadnou autentizaci uživatele a přihlašování bez nutnosti zadávání hesla pak umožňuje čtečka otisků prstů integrovaná ve vrcholných konfiguracích do ovládacího SecurePadu.

Spojení se světem mimo přístup k WiFi zajišťuje u vybraných konfigurací vestavěný modem Sierra LTE/3G a pro připojení všech potřebných periferií jsou v noteboocích Portégé X30-E k dispozici dva porty USB-C/Thunderbolt 3, jeden USB 3.0 Type-A s možností dobíjení připojených zařízení v režimu spánku, konektor HDMI v plné velikosti a čtečka karet Micro SD.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře