Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeV čem upravit fotografie? Z těchto programů si vybere každý

V čem upravit fotografie? Z těchto programů si vybere každý

Pamatujete ještě mobilní telefony, které uměly volat, psát sms a to bylo vše? Zvyšující se náročnost na používání mobilů zapříčinila, že se telefony začaly osazovat paměťovými kartami, objektivy, operačními systémy a dalšími „bonusy“, bez kterých si dnes většina neumí běžný život představit. Obzvláště na kvalitu pořizování fotografií se v poslední době kladou zvyšující se nároky. Výrobci se snaží ochromit počtem megapixelů i kvalitou výsledné fotografie. Fotíte se svým telefonem či tabletem?

Z upravování fotografií a jejich následného nahrávání na nejrůznější sociální sítě se stal fenomén. Největší ikonou se pravděpodobně stal Instagram, který odstartoval svoji hvězdnou éru na iOS a poté se úspěšně dostal i na Android. Instagram zná asi každý, proto se jím dnes nebudeme zabývat. Na Google Play najdete celou řadu nejrůznějších nástrojů, kterými své fotografie můžete vyšperkovat a v případě nedostatku soudnosti a vkusu i zmrvit. Ne nadarmo se díky neuváženým uživatelům označují tyto nástroje za „fotomrvítka“. Rozhodl jsem se pro vás ty nejvíce stahované vyzkoušet. A které že mi prošly telefonem?

Camera 360 ultimate

Camera 360 ultimate byla jednou z prvních aplikací, kterou jsem do svého Galaxy S2 instaloval. Líbila se mi jednoduchost, kterou nabízela a příjemné množství vyvedených grafických filtrů, které nabízejí rozšířené možnosti, po jejichž aplikaci nezmenšuje rozlišení fotografie. A navíc je zcela zdarma. Pro základní seznámení s editacemi fotografií plně dostačující.

Camera 360 ultimate 1 Camera 360 ultimate 2 Camera 360 ultimate 3

[appbox googleplay vStudio.Android.Camera360]

Camera Zoom FX

Další z povedených nástrojů, které mám v telefonu již od začátku používání. Kromě rozšířených možností nastavení kamery disponuje i editorem fotografií, pomocí kterého můžete na fotku aplikovat celou řadu filtrů, přidat rámeček, obrázek a další. Fotografie můžete buďto pořizovat přímo přes aplikaci, nebo můžete importovat již starší snímky. Výběr u této aplikace je již větší, než u předchozí Camery 360 ultimate, bohužel však po jejich aplikaci dojde ke zmenšení rozlišení snímku. Aplikace již není zdarma, ale cena není nikterak přehnaná. Navíc doplňkové filtry a další vychytávky poté už můžete stahovat bezplatně, takže investice něco málo přes 50 Kč se určitě vyplatí.

Camera Zoom FX 1 Camera Zoom FX 2 Camera Zoom FX 3

[appbox googleplay slide.cameraZoom]

Paper camera

Paper camera je jednou ze dvou fotomrvítek v mém telefonu, které umí navodit iluzi tužkou, či jiným nástrojem, kresleného obrázku. Nabízí celkem 12 filtrů, u kterých je možné ručně upravit kontrast, jas a linky. Úpravy je možné dělat na již pořízených fotografiích, nebo si můžete přes aplikaci fotografii s aplikovaným filtrem pořídit. Jedinou nevýhodou je snížení rozlišení pořízené fotky, které je poměrně znatelné. V Playi pak za aplikaci zaplatíte asi o 15 Kč méně, než co by vás stála Camera Zoom FX.

Paper camera 1 Paper camera 2 Paper camera 3

[appbox googleplay com.dama.papercamera]

Cartoon camera

Mrvítko na principu Paper camery, s podobnými filtry s menšími možnostmi nastavení. Bohužel i u této aplikace po vyfocení snímku dojde ke snížení rozlišení. Výhodou však je cena – aplikace je ke stažení s Play zdarma.

Cartoon camera 1 Cartoon camera 2 Cartoon camera 3

[appbox googleplay com.fingersoft.cartooncamera]

Pixlr-o-matic

Další aplikace, která mi v telefonu zůstala dlouhodobě a kterou používám. Umožňuje aplikovat nepřeberné množství filtrů, které neustále přibývají a jsou ke stažení přes samotnou aplikaci zdarma. V této aplikaci vedle filtrů můžete aplikovat předdefinované nastavení jasu a elegantní rámečky. Momentálně mám v telefonu nainstalovaná všechna dostupná data a je jich tolik, že se mi to ani nechce počítat 🙂 Aplikace Vám umožní následnou editaci, při které dojde ke snížení kvality fotografie, avšak už ne tak razantní, jako u předchozích aplikací. Navíc je tato aplikace ke stažení zdarma, takže pokud ji ještě nemáte, doporučuji vyzkoušet.

Pixlr-o-matic 1 Pixlr-o-matic 2 Pixlr-o-matic 3

[appbox googleplay pixlr.OMatic]

Pixlr Express

Ze stejné dílny – Autodesk Inc – jako Pixlr-o-matic pochází i mladší bráška Pixlr Express, který dotahuje nedostatky všech předešle zmíněných aplikací. Pokud potřebujete pouze poladit ostrost fotky, barvu, jak, kontrast, odstranit červené oči či provést jinou úpravu snímku bez grafických změn, pak je Pixlr Express to, co hledáte. Pokud se vám nechce zdlouhavě vše nastavovat a upravovat fotografii krok po kroku, umí ji aplikace inteligentně vylepšit sama po tapnutí na jediné tlačítko.

Pixlr Express 1 Pixlr Express 2 Pixlr Express 3

[appbox googleplay com.pixlr.express]

PicsArt

Poslední mnou dnešní zmíněnou aplikací je PicsArt, který velice připomíná zejména na iOS oblíbený Instagram. V čem? Jedná se také o takovou sociální síť pro fotografy-nadšence. Můžete zde procházet galerie ostatních uživatelů, hodnotit fotky, komentovat. Samotná aplikace vám pak umožní pořizovat a upravovat fotografie. K úpravám vám bude nabídnuto nepřeberné množství filtrů, rámečků, klipartů a dalších úprav, se kterými můžete strávit dlouhé hodiny. Cenou za tuto rozšířenou nabídku je pak omezení rozlišení výsledné fotky. Kompenzuje to fakt, že aplikace je ke stažení zdarma.

PicsArt 1 PicsArt 2 PicsArt 3

[appbox googleplay com.picsart.studio]

Příště si některé vybrané aplikace rozebereme podrobněji a podíváme se jim blíže na zoubek. Také si hrajete s úpravou fotografií přímo na Androidu? Která aplikace je vaše nejoblíbenější?

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře