Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyUž ho tak snadno neohnete. Apple možná vylepšil konstrukci iPhonu 6 Plus

Už ho tak snadno neohnete. Apple možná vylepšil konstrukci iPhonu 6 Plus

Mnozí z těch, kteří si iPhone 6 Plus v první vlně pořídili, si stěžovali na zásadní problém. Telefon se jim při nošení v kapse ohnul. Apple aféru bendgate zlehčoval prohlášením, že na deformaci si stěžovalo jen devět zákazníků. Přesto svůj telefon možná potají vylepšil. Vyplývá to z diskuze na komunitním serveru reddit.com.

Jeden z jeho návštěvníků upozornil na rozdíly mezi dvěma iPhony 6 Plus. Jeden telefon zakoupil krátce po zahájení prodeje, druhý si z obchodu domů přinesl před několika dny. Nesnažil se je ale ohnout, aby vyzkoušel, který víc snese, nýbrž si nasadil stetoskop a na oba telefony jednoduše prstem poklepal. Každý údajně vydává jiný zvuk. Starší iPhone zní více dutě.

Mezi mobily ale zpozoroval i další rozdíly. Nově zakoupený mobil je údajně o 21 gramu těžší. Pomocí mikroskopu u něj také zaregistroval přítomnost neznámého červeného objektu v místě za tlačítky hlasitosti.

Na příspěvek uživatele s přezdívkou doctorkuddles (mimochodem pracuje jako hasič), bleskurychle zareagovali hračičkové ze serveru iFixit, kteří jsou známí tím, že pitvají elektroniku, aby zjistili, jaké součástky obsahuje.

Podle nich k žádným změnám u iPhonů 6 Plus nedošlo. Odchylka mezi jednotlivými konfiguracemi se pohybuje prý maximálně v desetinách gramu. Stejná je nadále i konstrukce telefonu. Apple místo, kde jsou v kovové slitině vyříznuty otvory, což způsobuje oslabení celé konstrukce, zatím nezpevnil.

yyilrrwitdilkrsd

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře