Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeUtalklike - Imitujte známé osobnosti do zblbnutí

Utalklike – Imitujte známé osobnosti do zblbnutí

Myslíte si, že by si vás podle hlasu mohl někdo splést se známou celebritou? Nebo se je po večerech pokoušíte imitovat a nevíte jak moc důvěryhodně váš hlas působí? Ano, dokonce i v tomto oboru již existuje aplikace na chytré telefony, která odpovídá na obě otázky. Kapacitu formátu Petra Jablonského z vás asi neudělá, ale jako pobavení na pár večerů s kamarády postačí.

Hnedka na úvod zklamu všechny majitele, kteří nevlastní některý z jablečných smartpohonů. Aplikace je k dostaní pouze pro operační systém iOS a případné rozšíření na ostatní platformy, jmenovitě Android a Windows Phone, je předmětem jednání.

Přestože Utalklike má na svědomí české vývojářské studio, primární zaměření aplikace je na americký trh. Není proto divu, že většina hlasů patří známým osobnostem ze zaoceánského prostředí.

Utalklike je poměrně jednoduše strukturován a má dvě primární funkce. První funkce nese jméno Who I am a umožňuje zjistit jaké známé osobnosti se hlasově nejvíce podobáte. Druhou funkcí je Celebrity Impressionist. U té se více zapotíte, neboť musíte svůj hlas zabarvit do takových výšek či hloubek, aby co nejvíce odpovídal hlasu známé osobnosti na obrázku.

Obě funkce najdete v komiksově pojatém menu, které má své kouzlo. Kromě primárních dvou funkcí menu doplňuje možnost vyplnění vlastního profilu, kontaktu na vývojáře nebo dostahování dalších tváří, kterých je celá řádka.

Who I am – neboli jak mluvím. Jednoduchý analyzátor hlasu podle amerických osobností. Tato část aplikace není součástí a je nutno ji dodatečně (zdarma) stáhnout. Po spuštění se řídíte instrukcemi na obrazovce, kde je symbolický obrázek mikrofonu a ukazatel jak dlouho ještě musíte mluvit, aby byl hlasový záznam vyhodnotitelný.

Pokud nevíte z patra co byste měli v takové chvíli říkat, k rozmluvení přímo vybízí rámeček ve spodní části displeje s několika tématy. Témata jsou různá. Buď to příjemná – co byste dělal kdybyste vyhrál milion, nebo také nepříjemná, která místy zabolí – řekněte něco o své ex. Několik i neutrálních, jako například popište místo kde se nacházíte nebo oblíbený pokrm.

Vyhodnocení výsledku je takměř okamžité. Po krátké odmlce se objeví obrázky tří osobností, jejichž hlasy jsou vašemu nejvíce podobné. Tyto výsledky jsou seřazeny podle procentuálního vyjádření shody hlasu.

Druhá funkce Celebrity Impressionist je o něco složitější. Jak moc a na koho jste hlasově podobní, je celkem putna. Hlavním úkolem je zabarvit váš hlas co nejdokonaleji, tak aby byl co nejvíce podobný zvolené osobnosti. Postup je stejný jako u Who I am. Na obrazovce je mikrofon s ukazatelem času do konce záznamu, jedno z povzbuzujících témat a jde se na to.

Jak moc, či málo vám tato disciplína šla zjistíte vzápětí. Výsledkem je procentuální vyjádření podobnosti vašeho počínání zároveň doplněné o další osobnosti, k jejimž vámi předvedená zvuková stopa seděla.

Utalklike v číslech

Cena aplikace bude pro každého uživatele více než příjemná, neboť je zdarma. Za tuto pořizovací cenu máte k dispozici 52 osobností, se kterými můžete poměřovat svůj hlas. Konkrétně 26 dostupných herců, 12 hereček, 6 hudebníků, 5 politiků a 3 hvězdy televizních show.

Dále k dostání je 14 dalších balíčků jako třeba popové bohyně, legendární politici, vrcholový sportovci atd. Cena každého dodatečného packu je 0,99 dolaru. Aplikace v celé své kráse nabízí přes 250 osobností. Toto číslo nebude konečné, neboť jak sami tvůrci tvrdí, v plánu je další rozšiřování nabídky.

Kompatibilita a výhled do budoucna

Pro spuštění Utalklike potřebujete iPad, iPod touch nebo iPhone s operačním systémem iOS 7.0 a novějším.

Kromě rozšiřování nabídky celebrit mají vývojáři v plánu přidat do aplikace další funkce. V budoucnu by se měla objevit možnost Party Mode, což je přímé soutěžení s kamarády o nejlepší imitaci nebo Hall of Fame, ve které budou zvěčněni nejlepší celosvětoví imitátoři.

Na své si časem přijdou i anglicky nemluvící uživatelé. Utalklike bude obohacena o několik dalších jazykových mutací. Které to nakonec budou, rozhodnou sami uživatelé.

Závěr

Utalklike se zkrátka povedla! Podobných aplikací není nespočet, a proto máte možnost vyzkoušet zase něco nového. Na druhou stranu je škoda, že aplikace již v této podobě neobsahuje pár českých tváří. Osobnosti ať už z vládních řad nebo showbyznysového prostředí by jistě pro českého uživatele byly jistým zpestřením.

Příslib od vývojářů budoucího rozšíření, jak českých tak i dalších zahraničních celebrit vám tak pro tuto chvíli bude muset stačit. Pokud jste však v Hollywoodu jako doma, alespoň jednou jste slyšeli mluvit amerického prezidenta nebo víte jaký hlas má Jim Carrey, tak budete jako ryba ve vodě.

Co se mi líbilo

  • originálně pojaté menu
  • dobrý nápad
  • jednoduchost

Co se mi nelíbilo

  • malý počet bezplatných osobností

[appbox appstore id781519783 ]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/utl/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře