Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyÚsporný režim Android Marshmallow bude na všech zařízeních fungovat stejně

Úsporný režim Android Marshmallow bude na všech zařízeních fungovat stejně

Jednou z nejzajímavějších novinek Androidu Marshmallow je nový režim Doze. Ten by měl výdrž zařízení na jedno nabití rapidně prodloužit. Skvělé je, že by měl všude fungovat naprosto stejně.

Šetřící mód Doze bude v době nečinnosti uvádět smartphone do hlubokého spánku, přičemž výrazně omezí většinu funkcí. Základní funkce a další potřebná upozornění však zůstanou aktivní.

Doze ke svému chodu bude využívat informací o základních návycích uživatele. Díky tomu svou činnost výrazně optimalizuje a efektivitu zvýší na maximum.

Googlu se podle všeho Doze velmi povedl, takže se není čemu divit, že společnost vymezila podmínky pro výrobce všech smartphonů s Androidem Marshmallow – ať už se bude jednat o přeinstalovanou verzi, nebo verzi, která se do smartphonů dostane aktualizací.

V podmínkách je mimo jiné uvedeno, že výrobce nesmí do režimu žádným způsobem zasahovat, měnit jeho spouštění, algoritmy, nastavení a ani se žádným způsobem odchýlit od open source projektu Android.

Z toho vyplývá, že tento režim by měl pracovat stejně na jakémkoliv zařízení s Androidem 6.0 Marshmallow.

doze

Zdroj: Android Police

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Vývojári ho budú vedieť obísť (pridať apku do výnimiek) a používatelia ho nebudú môcť spravovať (umiestniť apku medzi uspaté). Treba ešte nejaký komentár? Díky Google za podporu v rozhodovaní o ďalšom mobilnom systéme…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře