Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyLenovo P1m má velkou baterii a na boku přepínač pro úsporu energie

Lenovo P1m má velkou baterii a na boku přepínač pro úsporu energie

 

Lenovo P1m se řadí do střední třídy a za cenu pod pět a půl tisíce korun nabídne čtyřjádrový procesor i parádní výdrž. Navrch umí také slušně fotit a běží na operačním systému Android 5.0 Lollipop.

Ani další výbava smartphonu není k zahození. Nové Lenovo má pětipalcový displej typu IPS. Vzhledem k jeho rozměrům je HD rozlišení 1 280 × 720 obrazových bodů naprosto dostačující. Fotoaparát je osmimegapixelový s automatickým ostřením a LED bleskem. Pro milovníky selfie autoportrétů má novinka v záloze přední pětimegapixelovou kamerku.

Lenovo P1m s Androidem 5.0 Lollipop používá čtyřjádrový procesor MediaTek. Operační paměť má kapacitu 2 GB, rozšířitelná uživatelská potom 16 GB. Telefon podporuje sítě LTE a má sloty na dvě SIM karty.

Velkým tahákem je baterie s parádní kapacitou 4 000 mAh. Na boku smartphonu najdeme také mechanický přepínač, který systém přepne do úsporného režimu a díky tomu se prodlouží výdrž. Podobný úsporný mód má dnes spousta smartphonů, žádný ovšem doposud neumožňoval jeho snadnou aktivaci mechanickým tlačítkem. Ve výbavě nechybí ani funkce rychlého dobíjení QuickCharge a funkce OTG (On The Go) pro nabíjení jiných zařízení připojených přes USB.

Nové Lenovo má rozměry 141 × 71,8 × 9,3 mm a hmotnost 148 gramů. V České republice se začíná prodávat v černém a bílém provedení za 5 499 Kč s DPH.

59as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře