Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyUpovídaná žena a stručný muž – platí to i v telefonování a...

Upovídaná žena a stručný muž – platí to i v telefonování a SMSkách?

Také ze všech stran slýcháte, že ženy velmi rády klábosí po telefonu a probírají se svými kamarádkami vše od nového objevu přes vyhlídnuté šaty až po plány na víkend? Zato muži bývají stručnější a na nějaké SMSky si zrovna nepotrpí. Jejich partnerky jim to pak často vyčítají a muži si zase stěžují na ženskou ukecanost. Je tomu skutečně tak? Nejedná se o přežité stereotypy?

Podle nejnovějších údajů ženy v telefonování skutečně vedou. Provolají totiž o třetinu více času než muži. Ti se tak se svými 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v SMSkách hrají prim ženy, měsíčně se proťukají k počtu 98, muži jim však se svými 76 esemeskami slušně konkurují. Jak se ovšem zdá, v zahraničí tato pravidla padají. Muži totiž z ciziny telefonují výrazně častěji než ženy, během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40. A s kolika lidmi po telefonu nejčastěji komunikují ženy a s kolika muži? Tady je to téměř remíza – muži mají průměrně 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen.

Co se týče internetu v mobilu, tak ten využívají hlavně mladší uživatelé. Dokládají to provozní statistiky operátora O2. Pro celých 71 procent mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Aby taky ne, když smartphone vlastní 75 procent všech mladých lidí v této věkové kategorii. Mladí muži v datování vedou – v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Jedná se však o průměrnou spotřebu dat, zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB dat za měsíc. Průměrný objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

A jaké telefony nejraději používají muži a jaké jsou zase oblíbené u žen? Obě pohlaví využívají vesměs stejné telefony, rozdíl je pouze v pořadí. Ženy jednoznačně preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Tyto telefony ale nepodporují LTE. Z mobilů, které rychlý internet podporují to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, kterému šlape na paty jablíčko Apple iPhone 5S. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

zeny_vs_muzi

 

další_zajímavá_čísla

Zdroj: O2TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře