Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyUpdate YouTube aplikace pro Shield TV přináší spoustu změn

Update YouTube aplikace pro Shield TV přináší spoustu změn

Majitelé Shield TV se mohou v nejbližší době těšit na zásadní vylepšení populární YouTube aplikace. Update obsahující množství změn, jako třeba možnost streamovat ve 360 °, bude vydán dnes a v průběhu následujících dní postupně zpřístupněn všem uživatelům.

První věc, které si po spuštění YouTube pro Shield uživatelé všimnou, je daleko přehlednější a jednodušší navigační menu na levé straně. Google se za tímto účelem rozhodl odstranit celý seznam odebíraných kanálů. Po schování navigačního menu se na průhledném pozadí zobrazí sada přehledných ikon a při procházení těmito ikonami se vždy zobrazí popisky zvolené funkce.

Velmi diskutovanou otázkou byla také lepší identifikace přihlášeného uživatele. Zatím nejjednodušší cesta, jak zjistit, že je do aplikace přihlášen někdo jiný, vedla skrze doporučená videa, kde se zobrazoval cizí, neznámý obsah. S aktualizací se proto na samotném vrcholu obrazovky bude zobrazovat aktuálně přihlášený účet.

Změn doznal také interface, který zpřehlednil uživatelské volby. Pozadí nového tématu je tmavší, zatímco bíle je zvýrazněno pozadí označených prvků. K tomu se na vrchu úvodní obrazovky přidala lišta se zajímavým obsahem. Obsahuje jednotlivá doporučení a také program YouTube Red Original. Následovat budou širší témata, jako jsou např. počítačové hry, jídlo nebo kosmetika.

Protože je YouTube video službou, vylepšení doznal také přehrávač a vyhledávání. Zmizel obrovský červený ovládací panel, čímž se uvolnil místo právě běžícímu videu. Aktualizována byla také funkce automatického přehrávání. Další video v pořadí se nespustí ihned, ale uživatel bude mít 5 sekund na volbu podle svého přání nebo pozastavení přehrávaní. Funkci je nově také možné vypnout úplně.

V předchozích verzích YouTube aplikace pro Shield bylo možné využívat tlačítka pro posun vpřed a nazpět v rámci videa. Nový update je nahrazuje tlačítky „Další“ a „Předchozí“. Když jeden z nich zvolíte, zobrazí se náhled místa, na které video přeskočí. Jde o funkci známou z dalších streamovacích aplikací, jakými jsou Netflix nebo Hulu. Také tlačítka „like“ a „dislike“ umístěná pod velkým ovládacím panelem jsou nyní skryta a objeví se kliknutí na „Další možnosti“.

Poslední zásadní změnou prošla obrazovka „Nastavení“. Malé ikony nahradila sada větších, které se se při procházení menu rozbalují doprava.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře