Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyUpdate pro Samsung Galaxy Note 7 omezí nabití baterie na 60 procent

Update pro Samsung Galaxy Note 7 omezí nabití baterie na 60 procent

Společnost Samsung oznámila, že vydá novou softwarovou aktualizaci vztahující se na nabíjení baterií u Galaxy Note 7, která omezí nabití tohoto přístroje maximálně na 60 procent. Chystaný update je reakcí výrobce na zachování maximální bezpečnosti všech zákazníků a dostupný bude od pondělí 31. října.

Jihokorejská firma v tiskové zprávě dále zmiňuje, že v Evropě došlo již ke stažení dvou třetin problémového modelu z trhu. Zákazníci si mohou vyměnit jejich Note 7 za Galaxy S7, případně S7 edge, nebo si pořídit jiný model z portfolia telefonů Samsung s vyplacením rozdílové částky za jejich pořízení. Samozřejmostí je také možnost nechat si vrátit za Note 7 plnou pořizovací částku.

Připravovaná aktualizace je podobná předchozímu celoevropskému updatu ze září letošního roku. Po jeho vydání bylo zjištěno, že významně minimalizoval riziko zákazníků, respektive že u žádného Note 7 s tímto firmwarem nebyly hlášeny žádné incidenty.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře