Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyČtvrtletní výsledky Samsungu nejsou dobré, může za to Galaxy Note 7

Čtvrtletní výsledky Samsungu nejsou dobré, může za to Galaxy Note 7

Na hospodářských výsledcích společnosti Samsung se podepsal průšvih s Galaxy Note 7. Provozní zisk firmy se meziročně ve třetím čtvrtletí propadl o 30 procent na 5,2 bilionu wonů (zhruba 113 miliard korun) a dostal se tak na nejnižší úroveň za dva roky. Tržby klesly o 7 procent na 47,8 bilionu wonů.

Za nepříznivé výsledky může zejména divize IM (IT & Mobile Communications), která neprožila šťastné čtvrtletí. S tím se ale dopředu počítalo. Mezikvartálně vykázala 15procentní pokles v prodejích a operační zisk se propadl dokonce o 96 procent na 100 miliard wonů, tedy na nejnižší úroveň za téměř osm let.

Samsung se tento měsíc rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což firmu přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto phabletu.

samsung-earnings-q3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře