Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyUnikly specifikace nového tabletu Asus. Je to extrémně levný Nexus 7? Spíše...

Unikly specifikace nového tabletu Asus. Je to extrémně levný Nexus 7? Spíše ne!

V průběhu října se na webu objevily spekulace, podle kterých Asus pracuje na velmi levném tabletu z řady Nexus. Vůbec poprvé o něm informovaly tchajwanské noviny Digitimes, zprávu pak později převzala další média. Tablet s cenovkou 99 dolarů se měl začít prodávat ještě letos.

Po zhruba dvou měsících, kdy spekulace pozvolna utichaly, se ve statistikách známého testu GL Benchmark objevil tablet společnosti Asus s označením ME172V. Pokud by se skutečně jednalo o levný Nexus, tak by měl nabídnout sedmipalcový displej s rozlišením 1024 × 600 pixelů (ve starších zprávách se dokonce hovořilo pouze o 480 × 800 px), 1 GB operační paměti, 8 GB interního úložiště a 4270mAh baterii. Procesor bude mít buď jedno nebo dvě fyzická jádra a kmitat na frekvenci 1,0 GHz.

Nepřehlédněte:

Z výpisu lze také vyčíst, že v zařízení byl nainstalovaný operační systém Android 4.1.1 Jelly Bean. Otázkou zůstává, zda test absolvoval levný Nexus nebo jiné zařízení. Zatím to vypadá že spíše ne, protože tablet obsahuje slot pro karty micro SD, což se neslučuje s politikou Googlu, který razí cestu, že produkty z modelové řady Nexus slot pro paměťové karty mít nebudou.

Nexus

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře