Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyUniklo video se čtyřpalcovým iPhonem. Je to skutečně on?

Uniklo video se čtyřpalcovým iPhonem. Je to skutečně on?

Ačkoliv do představení nového iPhonu, který Apple šije na míru příznivcům stále populární verze 5s, zbývá zřejmě ještě hodně času, do médií začínají unikat jeho zaručené fotografie, rendery a specifikace. Mezi ty vůbec nejaktuálnější úniky se řadí video zachycující údajný prototyp chystaného čtyřpalcového modelu, s nímž si na chvíli pohrál jeden ze zaměstnanců Foxconnu.

Jak se zdá, nový jablečný telefon vychází z oblíbeného designu posledních dvou generací iPhonů. Bude mít tedy zakulacený design a na zadní straně typické plastové proužky rozdělující kovové tělo. Co se názvu týká, spekuluje se nejvíce o označeních iPhone 6c, iPhone 7c nebo iPhone 5e.

Uvnitř zařízení se má nacházet čipová sada A8 společně s 1 GB operační paměti, tedy do puntíku stejný hardware, jaký nabízí loňský iPhone 6. Chybět nemá osmimegapixelový fotoaparát, podpora VoLTE (telefonování přes LTE) či NFC modul pro realizaci mobilních plateb skrze systém Apple Pay.

Čtyřpalcový iPhone 5e by měl stát zhruba 460 dolarů a výrobce s ním bude chtít uspět především na rozvojových trzích a obecně u příznivců značky, pro které jsou vrcholné modely až příliš drahé.

Zdroj: PocketNow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře