Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyUniklá fotografie a potvrzení specifikací referenčního tabletu od Googlu

Uniklá fotografie a potvrzení specifikací referenčního tabletu od Googlu

Je tu další várka spekulací o připravovaném tabletu Googlu s označením Nexus 7. Přístroj pro internetového giganta vyrobí Asustek, firma známá výrobou desek a grafických karet. Výkonný čipset dodá nVidia.

Tablet má údajně displej typu IPS s úhlopříčku 7 palců a rozlišením 1280 × 800 pixelů. RAM je pak zastoupena 1 GB. V prodeji budou hned od začátku dvě verze, které se od sebe odlišují velikostí uživatelské paměti.

Vůbec tou nejlepší věcí na novém tabletu je ale jeho cena. Za 8GB model zaplatíte příjemných 199 dolarů, zatímco verze s dvojnásobkem paměti vás přijde na 249 dolarů.

Druhá nejlepší věc? Stále aktuální systém, aneb aktualizace přímo od Googlu. V základu bude v tabletu předinstalovaný Android 4.1 Jelly Bean.

Na rozdíl od původních předpokladů bude tablet vybaven i zadní kamerou s rozlišením 1,2megapixelů a přední kamerkou pro videohovory. Počítat máme prý i s integrovaným NFC modulem s podporou elektronické peněženky Google Wallet.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře