Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyUnikátní aplikace Be My Eyes pro iPhone pomáhá vidět slepým

Unikátní aplikace Be My Eyes pro iPhone pomáhá vidět slepým

Dánská vývojářská společnost Robocat představila unikátní open source aplikaci, která pomáhá vidět slepým skrze kameru iPhonu. Aplikace je výsledkem neziskového programu Be My Eyes a v App Store si ji můžete stáhnout zdarma.

Aplikace Be My Eyes funguje jednoduše a efektivně. Slepý či slabozraký člověk, který potřebuje pomoci například s tím, rozeznat od sebe dva stejné předměty různé barvy, skrze aplikaci požádá o pomoc některého z vidících dobrovolníků. Následně si přiloží zařízení k očím, takže kamera snímá a k dobrovolníkovi odesílá v podstatě to, co by měl v zorném poli, kdyby stál na jeho místě a dobrovolník mu tuto scénu patřičně popíše.

Aplikace tohoto druhu je samozřejmě odkázána na počet a kvalitu dobrovolníků. Společnost Robocat už za dobu testování aplikace dokázala oslovit celkem 700 dobrovolníků a nyní se jejich řady chystá rozšiřovat a to nejlépe takovým způsobem, aby jich pro každý světový jazyk bylo dostatek.

Kvalita dobrovolníků by prozatím měla být určována počtem dobrých hodnocení, která udělují slepí a slabozrací. Zdali to bude stačit se přesvědčíme až časem.

Aplikace Be My Eyes je  v současné době k dispozici pouze pro iOS, dá se však očekávat, že v následujících měsících ji najdeme také v Google Play a Windows Phone Store.

[appbox appstore 905177575]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře