Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyUnikají snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech

Unikají snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech

Společnost HMD Global připravuje nový top model, který možná stanoví novou laťku v oblasti toho, jak kvalitně dnešní chytré telefony umí fotit. Nokia 9 to letos už do obchodů nestihne, dočkat bychom se jí však mohli už během prvního čtvrtletí roku 2019. Hlavním lákadlem nové Nokie bezpochyby bude hlavní fotoaparát s pěti objektivy. Neméně zajímavě však vypadá i čelní strana, jejíž snímky právě oblétly internet.

Z přední strany Nokia 9 vypadá celkem obyčejně. Při bližším pohledu ovšem zjistíme, že má tlustší postranní rámečky než konkurence a displeji chybí výřez, takzvaný notch. Obrazovka s integrovanou čtečkou otisků má mít rozměr 5,9 palce, což bude na dnešní dobu spíše střední velikost.

Srdcem telefonu se má stát čipová sada Snapdragon 845 (ve hře je však i nejnovější čip Snapdragon 855) spolu s až 8 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Z dřívějších informací také víme, že k připojení sluchátek i dobíjení baterie s kapacitou 4 150 mAh tak bude sloužit výhradně USB-C konektor.

Největším tahákem „devítky“ se stane armáda pěti objektivů spolu s prvky umělé inteligence a technologií PureView, která by mohla Nokii vrátit na trůn fotomobilů.

 

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře