Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyUmělá inteligence od Microsoftu z fotky zjistí, kolik je vám let

Umělá inteligence od Microsoftu z fotky zjistí, kolik je vám let

Na kolik let vypadáte? Na tuto otázku by vám měla dát odpověď nová služba How-Old.net od společnosti Microsoft, která umožňuje odhadnout pohlaví a věk osoby podle fotografie.

Služba používající technologii strojového učení a rozpoznávání obličejů byla představena během konference pro vývojáře Build 2015. Microsoft zpočátku doufal, že ji využije maximálně jen několik desítek či stovek lidí, v průběhu jednoho dne však stránku navštívily desetitisíce uživatelů, kteří způsobili, že firma měla problémy s udržením serverů v provozu.

Použití webové aplikace How-Old.net je velmi snadné, můžete nechat rozpoznat fotky lidí umístěné na internetu, nebo vlastní snímky uložené v počítači. Maximální povolená velikost fotografie jsou 3 MB.

Umělá inteligence dokáže věk v některých případech odhadnout docela přesně. Často však roky spíše přidává, než aby je ubírala, což potvrzuje i ilustrační obrázek.

Novou službu Microsoftu můžete vyzkoušet na adrese How-Old.net. V diskuzi nám nezapomeňte dát vědět, jak jste dopadli.

sda

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Z mych predskokaru (2+3kluci) mi vysly 3+6 predskolacky (na 3 fotkach vzdy vic a vzdy devcata)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře