Statistiky Androidu: Lollipop roste, ostatní verze ztrácejí


Statistiky Androidu: Lollipop roste, ostatní verze ztrácejí

Společnost Google zveřejnila aktualizované statistiky podílů jednotlivých verzí Androidu. Čísla jsou platná ke 4. květnu a ukazují především růst verze Lollipop, která se nachází již téměř na 10 % přístrojů. Všem ostatním verzím systému v květnu podíl klesl.

Google publikoval nový přehled týkající se zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. KitKat (4.4) se v porovnání s minulým měsícem propadl o 1,6 % a je tak aktuálně na 39,8 % aktivních zařízení. Verze Jelly Bean (4.1 – 4.3) má podíl 39,2 %. Zastoupení verzí Gingerbread (5,7 %) a Ice Cream Sandwich (5,3 %) je zanedbatelné. Ve statistikách se zuby nehty drží také prehistorické Froyo.

Jedinou verzí Androidu, které poslední dobou zastoupení roste, je Lollipop (5.0 – 5.1). Aktuálně je nainstalovaný na 9,7 % zařízení, které se v posledním týdnu alespoň jednou připojily do Google Play.

may

Zdroj: Google

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Statistiky Androidu: Lollipop roste, ostatní verze ztrácejí


  1. Pingback: Statistika: Android Lollipop je na 12,4 % zařízení - Svět aplikacíTento web používá k poskytování služeb soubory cookie.