Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyUltimátní krokovací dungeon Legend of Grimrock se dostal i na iPady

Ultimátní krokovací dungeon Legend of Grimrock se dostal i na iPady

Desítky let to vypadalo, že krokovacím dungeonům nadobro odzvonilo. Teď se ovšem k překvapení velké spousty lidí vracejí a to ve velkém stylu. Legend of Grimrock je toho důkazem!

Legend of Grimrock se na iPady dostává po několikaměsíčním působení na počítačích, během něhož bylo prodáno více jak jeden milion kopií. O kvalitách hry tak není třeba mluvit, lepší bude zaobírat se jejími principy.

Ve hře se stanete vůdcem party vězňů, s nimiž se pokusíte pokořit titulární horu Grimrock. Pokud se vám to podaří, vaše zločiny budou zapomenuty a vy budete volní.

Je zřejmé, že pokud vám ve hře někdo něco takového nabídne, nevydáte se na procházku růžovým sadem. Ba naopak. V Legend of Grimrock na vás čekají opravdu propečené souboje s roztodivnými nepřáteli a k tomu kopec zajímavých logických hádanek, abyste se nenudili ani při klasickém hledání cesty.

V tajuplném světě se pohybujete po polích, což svádí k tomu připravit si ke hře kostičkovaný papír. Vedle toho se pak staráte o běžné potřeby vaší družiny (zdraví, jídlo, vybavení atd.), levelování a celkově velmi podrobný micromanagement, který je zde naprosto stěžejní. Hra je totiž velmi nekompromisní a neodpouští žádné chyby. Troufnete si na ní?

[appbox appstore 965096605]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře